Przy R22: 8-14.04

2 tygodnie temu | 15.04.2024, 08:00

Za nami kolejny tydzień, w trakcie którego miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z Białą Gwiazdą w tle. Postanowiliśmy więc przypomnieć Wam to, co w ostatnich siedmiu dniach wydarzyło się przy Reymonta.

Raport medyczny: Goku

Po meczu #WISMOT badania przeszedł Goku, który narzekał na dolegliwości bólowe stopy. Badania wykazały złamanie palca lewej stopy. Zawodnik przejdzie rehabilitację, która potrwa około 4 tygodnie.

Wracaj szybko do zdrowia, czekamy na Ciebie!

Wisła Women: Inauguracyjna wygrana z Ostrowcem Świętokrzyskim

W niedzielne popołudnie I drużyna Białej Gwiazdy zainaugurowała rundę wiosenną. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Wiślaczek 11:0 nad Ostrowcem Świętokrzyskim.

W meczu z Ostrowcem Świętokrzyskim na widowisko zdecydowanie nie można było narzekać. Od początku spotkania gospodynie dyktowały warunki gry i przedzierały się z akcjami pod pole karne przeciwniczek. Worek z bramkami już po kilku minutach rozwiązała Monika Jaskółka uderzając głową po rzucie wolnym. Do końca spotkania do protokołu sędziego na listę strzelczyń wpisały się: dwa razy Jaskółka po strzale lewą nogą z 16 m w okienko oraz po zamieszaniu w polu karnym, Łatka po strzałach z dystansu lewą i prawą nogą, Sobolewska bezpośrednio z rzutu rożnego oraz lewą nogą z dystansu w okienko, Mikulińska do pustej bramki po asyście Skibińskiej, Kuciel po długim rogu z prawej nogi, Lorenc po dobitce strzału Mikulińskiej oraz Łagowska z dystansu i od słupka prawą nogą.

Wisła Kraków Women - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11:0

Skład Wisły Kraków: Kowalczyk - Łagowska (55' Włodarz), Dąbrowska (55' Fryczek), Heryan (60' Markiewicz), Skibińska (55' Dudek), Łatka, Kokoszka (55' Górecka), Jaskółka, Lorenc (55' Sobolewska ), Mikulińska (60' Łoboz) oraz Kuciel.

"Gratulacje dla dziewczyn. Bardzo dobre rozpoczęcie rundy w naszym wykonaniu. Mecz pod pełną kontrolą, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, które potrafiliśmy wykorzystać. Nie dopuściliśmy przeciwniczki praktycznie do żadnego zagrożenia naszej bramki. Teraz przygotowujemy się do meczu wyjazdowego do Boguchwały." - podsumował trener Mateusz Król.

6 maja z Zagłębiem Sosnowiec

Poznaliśmy dokładny terminarz 31. kolejki Fortuna 1 Ligi, w której Biała Gwiazda zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zaplanowano na 6 maja na godz. 18:00. Szczegółowy plan transmisji TUTAJ

Nowe twarze w Wisła Women!

Podczas przygotowań do rundy wiosennej do drużyny Białej Gwiazdy dołączyło kilka nowych twarzy. Szeregi Wisły Kraków zasiliły: Inga Siwek, Julia Lorenc, Julia Fryczek oraz Justyna Zelek. Witamy przy R22!

#PoPucharWi5ło: Ważne informacje dotyczące dystrybucji pakietów

Wisła Kraków zameldowała się w finale FORTUNA Pucharu Polski i 2 maja o godzinie 16.00 powalczy o trofeum z zespołem Pogoni Szczecin. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej, który obu klubom przekaże 10 tysięcy biletów upoważniających do udziału w spotkaniu za bramkami. Informacje dot. pakietów TUTAJ

Mecz #ZNIWIS bez udziału kibiców gości

Spotkanie 28. kolejki FORTUNA 1 Ligi rozegrane zostanie bez kibiców Wisły Kraków. W piśmie przesłanym przez gospodarza meczu czytamy, że Zarząd Znicza Pruszków podjął decyzję o nieprzyjmowaniu zorganizowanej grupy kibiców gości w oparciu o postanowienia uchwały nr II/85 Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej szczególnych przypadków realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu.

Znicz Pruszków posłużył się wydarzeniami w Radłowie. W piśmie czytamy: „(…) 5 sierpnia 2023 roku w trakcie trwania meczu pomiędzy sympatykami drużyn Wisły Kraków oraz Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m.in. kibiców Wisły Kraków, w wyniku którego śmierć poniósł kibic innej drużyny. Biorąc zatem pod uwagę, że kibice Zagłębia Sosnowiec oraz BKS Bielsko-Biała mogą rozpatrywać powyższe zdarzenie w kategoriach „porażki”, mogą dążyć do zrewanżowania się kibicom Wisły Kraków w związku z odbywającym się meczem naszej drużyny. Za powyższym przemawia fakt, iż kibice Znicza jednocześnie identyfikują się jako kibice Legii Warszawa. Położenie Pruszkowa umożliwia ewentualny atak kibiców Wisły Kraków zarówno przez samych Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa oraz Radomiaka Radom. W związku z tym sądzimy, iż udział zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie zaplanowanej na 19 kwietnia imprezy masowej z dużym prawdopodobieństwem może doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia zarówno uczestników imprezy masowej, jak i osób postronnych. Ponadto może dojść do zakłócenia porządku publicznego oraz zniszczenia mienia. W związku z tym Zarząd Klubu MKS Znicz Pruszków zmuszony jest do podjęcia powyższej decyzji”.

Bez zwycięzcy: Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1

Do Płocka zawodnicy Białej Gwiazdy przyjechali w ramach 27. kolejki, w której mierzyli się ze swoją płocką imienniczką. Ostatecznie oba zespoły zmuszone były podzielić się punktami za sprawą remisu 1:1.

Do meczu w Płocku Biała Gwiazda podeszła bez wykartkowanych: Dawida Szota, Jesusa Alfaro i Bartosza Jarocha. Po kontuzji do składu wrócił natomiast Angel Rodado, który miał wzmocnić ofensywę krakowian. Od początku mecz toczył się w szybkim tempie. W pierwszych minutach aktywniejsza była Biała Gwiazda, ale jako pierwsi z groźnym kontratakiem w stronę bramki ekipy z R22 powędrowali gospodarze. Na szczęście dobrze ustawiony był Marc Carbó, który czysto odebrał piłkę przeciwnikowi.

Następna szansa ze strony zawodników trenera Dariusza Żurawia przyszła w 12. minucie, ale tym razem górą w pojedynku sam na sam z Davidem Niepsujem był Alvaro Raton. W odpowiedzi krakowianie popędzili prawą stroną, lecz naciskany Sobczak nie zdołał oddać strzału. Naprzemienne ataki obserwowaliśmy w kolejnych minutach. Realnego zagrożenia jednak po nich nie było. Krakowianie skupili się na ataku pozycyjnym, a rywale próbowali przechylić szalę za pomocą kontrataków. 26. minuta przyniosła dobrą interwencję Colleya, który sprzed linii wybił piłkę lecącą w stronę siatki. Serię ataków zafundowali w następnych minutach zawodnicy spod Wawelu, ale brakowało precyzji. W końcu pięć minut przed końcem pierwszej części na strzał z dystansu zdecydował się Duda. Do dobitki podbiegł Krzyżanowski, ale nie zdołał opanować futbolówki. Zaledwie po upływie kilkudziesięciu minut kąśliwy strzał oddał Rodado, po którym bramkarz z Płocka wypluł piłkę, lecz nikt nie zdołał jej umieścić między słupkami. Bramek do przerwy zatem w Płocku nie było.

Zaraz po przerwie - w 49. minucie - krakowianie stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, lecz nikt nie domknął mocnego dośrodkowania Villara. Dziewięć minut później to gospodarze cieszyli się z bramki, którzy objęli prowadzenie po strzale Fryderyka Gerbowskiego.Biała Gwiazda miała pół godziny na to, aby odwrócić losy rywalizacji. W tym celu na boisku trener Rude posłał nowe siły i właśnie jeden ze zmienników - Dejvi Bregu - bliski był szczęścia w 80. minucie, ale skończyło się na rzucie rożnym. Stały fragment gry mógł zakończyć się pomyślnie dla zespołu z R22, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach bramkarza. Ostatnia faza meczu to próby ze strony Wisły Kraków, lecz parkowało precyzji przy podejmowaniu decyzji pod bramką rywala lub po prostu skuteczności. Do samego końca piłkarze ze stolicy Małopolski walczyli o zmianę rezultatu i w końcu wyczyny ten powiódł się w 90. minucie, gdy wyrównanie zapewnił posłany chwilę wcześniej na murawę Igor Sapała. Doliczone 7 minut miało pomóc w wyłonieniu zwycięzcy. I rzeczywiście na boisku było dużo walki, ale kolejna bramka już nie padła. Mecz w Płocku zakończył się podziałem punktów.

Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
1:0 Gerbowski 58'
1:1 Sapała 89'

Wisła Płock: Gradecki - Haglind-Sangre, Biernat, Jach - Niepsuj (86' Kuczko), Szwoch, Grić, Hiszpański - Gerbowski, Kocyła (73' Vallo) - Sekulski (73' Westermark)

Wisła Kraków: Raton - Łasicki (76' Satrustegui), Uryga, Colley, Krzyżanowski (70' Junca) - Duda, Carbo (86' Sapała) - Villar (86' Żyro), Rodado, Baena (76' Bregu) - Sobczak