TS Wisła Kraków SA

Socios Wisła Kraków

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków to organizacja stworzona przez kibiców, której celem jest szeroko rozumiane wspieranie działalności i rozwoju TS Wisła Kraków oraz Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Każdy kibic, który chce pomagać Wiśle Kraków może to zrobić za pośrednictwem Stowarzyszenia, opłacając comiesięczną składkę. Członkowie Socios mają prawo współdecydować o przeznaczeniu zebranych środków na wybrany cel.

Począwszy od 2018 roku Socios Wisła przekazało na rzecz klubu ponad 5 milionów złotych, stając się jednym z najmocniejszych filarów odbudowy Białej Gwiazdy.


aktywnych Socios

na budowę pomnika H. Reymana [zł]

środki przekazane Wiśle [zł]


Wybierając określoną wysokość składki w Stowarzyszeniu Socios Wisła Kraków otrzymujesz odpowiednią rangę w Radzie Socios.


image
DOŁĄCZ DO SOCIOS

 członkostwo od 50 zł;

 zniżka składki 50% dla osób w wieku do 25 lub od 65 lat;

 stała zniżka do 10% na zakupy w oficjalnym sklepie klubowym sklepie klubowym;

 dedykowane konkursy i akcje.

Wypełnij deklarację

image
ZAPISZ SWOJE DZIECKO

 członkowstwo 10 zł;

 status członka wspierającego;

 możliwość wygrania eskorty meczowej;

 dedykowane konkursy i akcje.

Wypełnij deklarację


Do Socios Wisła należą fani Białej Gwiazdy, ale również byli oraz obecni zawodnicy, trenerzy i inne osoby związane z klubem - m.in. Zdeněk Ondrášek, Magda Ziętara, Rafał Pietrzak, Vullnet Basha, Marcelo Guedes, Mikołaj Biegański, Kiko Ramírez, Tomasz Jażdżyński, czy Jarosław Królewski.

Poznaj wybrane akcje i cele Socios. Wszystkie zrealizowane projekty znajdziesz na stronie Stowarzyszenia.

★ Socios Camp - 450 000 zł

Początkiem stycznia 2023, członkowie Socios podjęli decyzję o przekazaniu 450 tys. zł na obóz przygotowawczy I drużyny. Podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego wyruszyli do Antalyi, która stała się ich bazą przez kolejne 21 dni. Przedłużona przerwa w treningach w Centrum Treningowym w Myślenicach pozwoliła zredukować znacząco wydatki związane ze zużyciem mediów, które w związku z ciągłymi podwyżkami kosztów energii przekraczały zapotrzebowanie z poprzednich lat i w okresie styczniowym mogły być dużym obciążeniem dla klubu. Wyjazd na obóz zapewnił także przepracowanie okresu przygotowawczego w pożądanych warunkach atmosferycznych i infrastrukturalnych, a także był szansą dla wybranych adeptów akademii na trening z pierwszym zespołem.


★ Zakup sprzętu do rozlewu piwa - 250 000 zł

Dzięki decyzji członków Socios Wisła zainwestowało blisko 250 000 zł w sprzęt do rozlewu piwa. 1 zł z każdego sprzedanego piwa na stadionie przeznaczane jest na spłatę zakupionych urządzeń, a kolejne 1 zł trafia bezpośrednio do klubu. Poprzez tę inwestycję możliwe było wprowadzenie naszej marki piwa na stadion. Wiślackie dostępne jest w dwóch wariantach - 3.5% oraz 0% (podczas meczów podwyższonego ryzyka).


★ Budowa nowego sklepu Wisły Kraków - 620 000 zł

W maju 2021 roku członkowie Socios Wisła wybrali kolejny cel, na realizację którego przeznaczono 320 000 złotych. Nowa przestrzeń to ponad 700 m2 łączących w sobie komfortową strefę kibica, industrialne wnętrze sklepu oraz część magazynową. Wkład Socios pozwolił klubowi rozpocząć przebudowę części stadionu oraz dostosować ją do potrzeb nowego sklepu. Na mocy umowy realizowanej w sezonie 2021/22 Stowarzyszenie przekazało kolejne 300 000 zł na zatowarowanie nowo powstałej przestrzeni. Wyjątkowy asortyment został wzbogacony również o kolekcję gadżetów Socios.


★ Stworzenie marki Wiślackie i projekt budowy pomnika Henryka Reymana

Wiślackie to marka piwa stworzona przez Stowarzyszenie Socios, przy współpracy z Browarem ReCraft - smakuje wyjątkowo nie tylko po zwycięstwach, ale też na co dzień! Każda butelka piwa Wiślackie skrywa niespodziankę. Pod kapslami ukryliśmy unikatowe hasła, jak nazwiska klubowych legend, daty Mistrzostw Polski czy fragmenty stadionowych przyśpiewek. Dochód ze sprzedaży piwa w wersji butelkowej jest przeznaczona na rozwój Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków oraz na budowę pomnika Henryka Reymana.

W czerwcu 2021, Wiślackie stało się oficjalnym piwem Wisły Kraków. Od sezonu 2021/22 piwo towarzyszy kibicom przy R22 podczas domowych meczów Białej Gwiazdy.


Zachęcamy wszystkich kibiców do dołączenia do Socios. Tylko wspólnymi siłami możemy kontynuować realizację ważnych - rozpoczętych już - projektów, a także nowych, które przed nami!