TS Wisła Kraków SA

Droga na stadion

Wszystkie drogi prowadzą na R22! Jeszcze nigdy nie byłeś na R22? A może wybierasz się na kolejny mecz Wisły Kraków? Przeczytaj, jak dojechać na Stadion Miejski im. Henryka Reymana.

Z myślą o naszych kibicach, którzy jeszcze nigdy nie byli na meczu Wisły Kraków - lub tych, którzy nie pamiętają dokładnie, jak trafić na stadion - przygotowaliśmy małe kompendium, jak dotrzeć na R22 z każdej strony Krakowa.

Jesteś na Dworcu Głównym?

Wsiądź w linię tramwajową nr 1 lub 20 w kierunku Cichego Kącika i wysiądź na przystanku Reymana. Stadion znajduje się po prawej stronie (trybuna G).  

Strona krakowskiego MPK:

Jesteś na lotnisku?

Wsiądź w linię autobusową nr 300 (Krakow Airport) i wysiądź na przystanku Muzeum Narodowe. Stamtąd aleją 3. Maja możesz udać się spacerem na Reymana (około 15 minut) albo wybrać jedną z powższych linii tramwajowych (Muzeum Narodowe). 

Strona krakowskiego MPK: 

Jesteś na Rynku Głównym?

Udaj się w stronę ul. Grodzkiej, idź prosto do przystanku Plac Wszystkich Świętych. Wsiądź w linię tramwajowa nr 1, wysiądź na przystanku Reymana.

Udaj się w stronę ul. Szewskiej, idź prosto do przystanku Teatr Bagatela. Skorzystaj z linii tramwajowej nr 4, 8, 13, 14 lub 24 w kierunku Bronowic. Wysiądź na 2. z rzędu przystanku (Plac Inwalidów). Przesiądź się do linii autobusowej nr 139 lub 159, a następnie wysiądź na przystanku Kawiory. Stamtąd idź ulicą Miechowską na Reymonta, prosto pod stadion.

Lubisz spacery po Krakowie?

Jeżeli przed spotkaniem wybrałeś się na obiad na krakowski rynek i masz wystarczająco dużo czasu, aby dotrzeć pieszo na mecz, udaj się w kierunku ul. Szewskiej. Obok Teatru Bagatela skręć w lewo w ul. Krupniczą, a następnie skręć w prawo w ul. Czystą. Idź ciągle prosto - przechodząc przez główne skrzyżowanie będziesz na ul. Reymonta. Idąc dalej prosto, stadion będzie znajdował się po lewej stronie. 

Dodatkowo na przystanek Kawiory/Chopina dojedziesz z różnych stron Krakowa liniami autobusowymi nr 139, 144, 159, 173, 194, 601, 618. Stamtąd przejdziesz ul. Miechowską na Reymonta pod stadion.

A może wybierasz się na stadion samochodem?

Jeżeli jedziesz:

  • od strony autostrady A4: skręć w prawo w ul. Armii Krajowej na Rondzie Ofiar Katynia (przy supermarkecie Makro). Na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską (przy Miasteczku Studenckim AGH) skręć w prawo, a następnie w lewo w ul. Reymonta;
  • od Zakopanego: jedź prosto ul. Zakopiańską, a później w ul. Wadowicką. Na Rondzie Matecznego skręć w lewo w ul. Konopnicką. Następnie jedź prosto przez Most Dębnicki w Al. Trzech Wieszczów, a na skrzyżowaniu z ul. Reymonta skręć w lewo;
  • od strony Starego Miasta: z Alei Trzech Wieszczów skręć w prawo w ulicę Reymonta;
  • od strony Nowej Huty: z ul. Lublańskiej skręć w lewo w aleję 29 Listopada. Jedź cały czas prosto aż do Alei Trzech Wieszczów. Następnie na skrzyżowaniu z ul. Reymonta skręć w prawo;
  • od strony Wieliczki: jedź ul. Wielicką prosto w ul. Kamieńskiego. Na Rondzie Matecznego jedź prosto w ul. Konopnickiej. Następnie prosto przez Most Dębnicki w Al. Trzech Wieszczów. Na skrzyżowaniu z ul. Reymonta skręć w lewo.

Nie wiesz, gdzie znaleźć miejsca parkingowe?

W okolicy stadionu znajdują się strefy, w których możesz zaparkować swój samochód. Na kilka godzin przed meczem znajdziesz miejsce parkingowe przy Błoniach od strony al. 3 Maja (trybuna G - przejście na trybunę E ulicą Reymana) oraz na parkingach przy ul. Reymonta na terenie Miasteczka Studenckiego AGH.

Samochód możesz także zostawić na płatnym parkingu TS Wisła przy hali, na parkingu przed wejściem na trybunę C oraz na podziemnym parkingu przy Muzeum Narodowym.

A po spotkaniu...

Starcia na R22 cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wybierając się na mecz musisz być przygotowany na niemały ścisk w miejskich autobusach. Wielu sympatyków Białej Gwiazdy udaje się w mniej lub bardziej oddalone miejsca, aby bez problemu „złapać” powrotny autobus. Miejsca, które są najczęściej wybierane to przystanek Muzeum Narodowe (ok. 15 min. pieszo od stadionu), Plac Inwalidów (ok. 20 min.), Nowy Kleparz (ok. 25 min.), Teatr Bagatela (ok. 30 min.).

Uwaga! Informacje o aktualnych utrudnieniach znajdziecie w specjalnym komunikacie na stronie w dniu meczowym.

Do zobaczenia przy R22!