TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

Zachować koncentrację: Zapowiedź meczu #WISMOT

2 miesiące temu | 06.04.2024, 11:44
Zachować koncentrację: Zapowiedź meczu #WISMOT

Po niezwykle emocjonującym starciu z Piastem Gliwice i awansie do wielkiego finału na Stadionie Narodowym przyszedł czas na powrót do ligowej codzienności. Zmotywowani sukcesem Wiślacy w niedzielne popołudnie zmierzą się o punkty z zespołem Motoru Lublin. Spotkanie w ramach 26. kolejki FORTUNA 1 Ligi odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 12:40.

Wisła oraz Motor przed bezpośrednim pojedynkiem mają na swoich kontach zgromadzoną taką samą liczbę ligowych punktów. 41 zdobytych „oczek” w obecnej chwili plasuje Białą Gwiazdę na 6. pozycji w tabeli - ostatniej premiującej udziałem w barażach o awans do Ekstraklasy. Ekipa z Lublina znajduje się o jedną pozycję niżej, co wynika z ich gorszego bilansu bramkowego, a także rezultatu pierwszego meczu zakończonego 4:1 na korzyść krakowian.

Żółto-Biało-Niebiescy z całą pewnością chcieliby dać sobie szansę i włączyć się w walkę o promocje do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bilans ich ostatnich starć jest wszakże dość nieregularny – po dwóch zwycięstwach z rzędu ekipie Motoru nie udało się wygrać żadnego z czterech kolejnych meczów. Pomyślny wynik w rywalizacji z sąsiadującym przeciwnikiem mógłby być jednak dobrą okazją do powrotu na właściwe tory.

Trener Rudé i jego piłkarze nadal borykają się z kilkoma absencjami. Szkoleniowiec na swojej przedmeczowej konferencji raz jeszcze podkreślił, że cała kadra solidnie pracuje tak, aby zastąpić wracających do składu kolegów. Wyraźnie wybrzmiała także konieczność zdobycia trzech punktów w starciu z trudnym rywalem - szczególnie po ostatnim potknięciu w Głogowie i w obliczu nieustępliwości pozostałych kandydatów do awansu.

Wspólnie po zwycięstwo!Udostępnij