Wypożyczeni: Zmienne szczęście Wiślaków

4 lata temu | 29.06.2020, 17:01

Raport o poczynaniach wypożyczonych Wiślaków.

Wyjazdowe zwycięstwo ze Zdybowiczem w składzie

W ramach 28. kolejki Fortuna 1. ligi GKS Bełchatów w wyjazdowym spotkaniu podejmował drużynę Wigier Suwałki. Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia bramki. W ósmej minucie meczu Denis Gojko wykonał celny strzał na bramkę, jednak poradził sobie z nim bramkarz Gieksy. Po kilkunastu minutach meczu do głosu zaczęli dochodzić goście i tak w 20. minucie meczu Patryk Winsztal rozpoczął strzelanie w tamtym meczu. Na kolejnego gola musieliśmy poczekać do 30. minuty. W polu karnym faulowany był Bartosz Biel, a Adrian Małachowski zamienił rzut karny na bramkę. Winsztal w 37. minucie gry po ładnej indywidualnej akcji strzelił swojego drugiego gola w tamtym meczu.

W drugiej części meczu przeważali jednak Biało-Niebiescy, którzy udokumentowali swoją przewagę golem w 55. minucie gry, kiedy to Czułowski skierował piłkę do siatki. W końcowych fragmentach meczu padły jeszcze dwie bramki. Najpierw Artur Golański ładnie przymierzył z około 20. metra, a w 90. minucie Cezary Sauczek ustalił wynik meczu po dobrym wykonaniu rzutu karnego. GKS Bełchatów zwyciężył 4:2, a wypożyczony z Wisły Kraków Przemysław Zdybowicz pojawił się na boisku w 46. minucie gry.

Cenne minuty Kacpra Chorążki

Wypożyczony z Wisły Kraków Kacper Chorążka zaliczył swoje kolejne minuty na boisku. Młody piłkarz wyszedł w podstawowym składzie Zagłębia Sosnowiec w meczu przeciwko Odrze Opole. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Czerwono-Zielono-Białych. Sosnowiczanie już w pierwszej minucie gry mogli wyjść na prowadzenie, jednak najpierw Fabian Piasecki, a później Filip Karbowy nie zdołali pokonać bramkarza Odry. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w szóstej minucie, kiedy to Arkadiusz Piech wykorzystał niefortunną interwencję Piotra Polczaka i było 1:0 dla piłkarzy z Opola.

Na kolejnego gola musieliśmy poczekać do 63. minuty. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa jeden z piłkarzy gości zgrał piłkę do Miłosza Trojaka, który podwyższył prowadzenie Odry. Dwie minuty później swoje debiutanckie trafienie zaliczył Markas Beneta i na tablicy był wynik 1:2, jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy z Opola, którzy w 71. minucie zdobyli kolejnego gola. Jego autorem był Arkadiusz Piech.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:3 (0:1)
0:1 Arkadiusz Piech 6'
0:2 Miłosz Trojak, 63'
1:2 Markas Beneta, 65'
1:3 Arkadiusz Piech 71'

Asysta Balickiego

W ramach 28. kolejki II ligi Pogoń Siedlce zmierzyła się na własnym obiekcie z Elaną Toruń. Początek spotkania był niezwykle wyrównany i zarówno Pogoń, jak i Elana mogły objąć prowadzenie, ale żadnej ze stron ta sztuka się nie udała. Z biegiem czasu zespół z Torunia zaczął stwarzać sobie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia pierwszego gola, jednak za każdym razem brakowało skuteczności. Pierwsza część meczu mimo wielu szans zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli piłkarze Pogoni. Najpierw Norbert Wojtuszek strzelił wprost w bramkarza, a później Kościelniak powinien zdobyć pierwszego gola w meczu, lecz piłka po jego strzale nie trafiła do siatki. W 58. minucie gry piłkarzom z Siedlec w końcu udało się strzelić pierwszego gola. Jego autorem był Maciej Firlej, który wykorzystał podanie Wojtuszka. Kilka minut później mieliśmy już 2:0. Adam Mójta celnie dośrodkował na pole karne rywala, a tam dobrze odnalazł się Repka i strzałem głową podwyższył prowadzenie. W 82. minucie meczu goście strzelili kontaktowego gola, jednak ostatnie słowo należało do Pogoni. Wypożyczony z krakowskiej Wisły Artur Balicki, który wszedł na boisko w 77. minucie gry, obsłużył dobrym podaniem Kacpra Falona, a ten w 86. minucie ustalił wynik meczu.

Pogoń Siedlce - Elana Toruń 3:1 (0:0)
1:0 Maciej Firlej 58'
2:0 Oskar Repka 64'
2:1 Dominik Kościelniak 82'
3:1 Kacper Falon 86'