Wypożyczeni: Wyjadłowski i Duda od pierwszej minuty, Garbarnia wygrywa

5 lat temu | 27.08.2019, 09:34

Raport o wypożyczonych.

Piłkarze Łukasza Surmy w tym sezonie spisują się wzorowo. Do spotkania z Lechem II Poznań zdołali uzyskać trzy zwycięstwa, ponieść jedną porażkę i wywalczyć remis w meczu ostatniej kolejki z Pogonią Siedlce. Dotychczas dwóch Wiślaków zbierało swoje minuty w niepełnym wymiarze czasowym, na mecz z Lechem wybiegli jednak na murawę już od pierwszej minuty.

Obaj piłkarze ze swojej gry w sobotnim spotkaniu mogą być zadowoleni, jednak Wyjadłowski ma prawo odczuwać lekki niedosyt. Grając pierwszy raz w wyjściowej jedenastce, mógł wpisać się na listę strzelców i to nie jeden a trzy razy. Najpierw w 17. minucie po podaniu Jakuba Kowalskiego oddał strzał, który minął bramkę tuż przy słupku. Później, już w drugiej połowie, kolejne jego uderzenie na bramkę odbiło się od poprzeczki. A w końcu po godzinie gry jego trzecia próba została zatrzymana przez stojącego w bramce Lecha Karola Szymańskiego.

Co nie udało się Wyjadłowskiemu, padło łupem Krzysztofa Szewczyka, który po rzucie rożnym w 87. minucie gry z bliska trafił do bramki rywali. Korzystny rezultat dla zespołu z Krakowa nie uległ już zmianie, dzięki czemu Garbarnia wygrała czwarty mecz w tym sezonie, plasując się tym samym na trzecim miejscu w tabeli II ligi. Za Wyjadłowskiego w 90. minucie spotkania na murawie pojawił się Mruk, natomiast Mateusz Duda, który pomógł zachować swoim kolegom czyste konto pozostał na murawie do końca meczu.

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:0 (0:0)

1:0 Krzysztof Szewczyk 87’

Mateusz Duda przebywał na murawie pełne 90 minut.
Mateusz Wyjadłowski przebywał na murawie do 90. minuty spotkania.

Wypożyczony do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec Kacper Chorążka nie zadebiutował jeszcze w nowym klubie. W niedzielę drużyna 20-letniego Wiślaka przegrała u siebie 1:2 z ekipą GKS Tychy.