Wypożyczeni: Festiwal goli w Niecieczy, pojedynek dwóch Wiślaków

4 lata temu | 15.06.2020, 13:42

Raport z poczynań wypożyczonych Wiślaków.

Dwóch Wiślaków naprzeciw siebie

W sobotnie popołudnie GKS Bełchatów podejmował u siebie drużynę Zagłębia Sosnowiec. Między słupkami bramki gości od pierwszej minuty wystąpił Kacper Chorążka. Z kolei w drużynie gospodarzy Przemysław Zdybowicz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Już w 10. minucie Zagłębie wyszło na prowadzenie po pechowej interwencji Mariusza Magiery we własnej szesnastce. Kilka minut później Czajkowski uderzył po dośrodkowaniu Magiery i piłka delikatnie przekroczyła linię bramkową, ale arbitrzy nie zdołali tego zauważyć i gol nie został uznany.

Zawodnicy gospodarzy jednak nie ustawali w próbach i to się opłaciło. W 66. minucie Chorążka z trudem obronił dobry strzał Czajkowskiego, ale kilkadziesiąt sekund później ten sam piłkarz GKS-u pokonał wiślackiego golkipera uderzeniem głową. W 74. minucie na murawie pojawił się Przemysław Zdybowicz, a kilka chwil później gracze z Bełchatowa wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Małachowski.

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
0:1 Magiera (sam.) 10’
1:1 Czajkowski 67’
2:1 Małachowski (karny) 78’

Grad bramek

W piątkowy wieczór Bruk-Bet Termalica Nieciecza rywalizował u siebie z zespołem Olimpii Grudziądz. Trener Mariusz Lewandowski postawił na Marcina Grabowskiego od pierwszej minuty i Wiślak zajął miejsce na lewej obronie. W 13. minucie Van Haaren dobrze wykończył kontrę gości i to „Słoniki” musiały gonić wynik. Po kilkunastu minutach Putiwcew doprowadził do wyrównania po strzale głową i na tablicy widniał rezultat 1:1.

Po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie w 63. minucie po indywidualnej akcji Purece, jednak kwadrans później jeden z zawodników Bruk-Betu zagrał ręką w polu karnym, a wówczas jedenastkę na gola zamienił João Criciúma. Gdy dwie minuty później Piotr Wlazło odzyskał przewagę dla gospodarzy, wydawało się, że to koniec emocji w tym spotkaniu. Jednak w 90. minucie Kacper Janiak skutecznie uderzył zza pola karnego, zdobywając w ten sposób pierwszego gola w seniorskiej karierze. Marcin Grabowski rozegrał 90 minut.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3:3 (1:1)
0:1 Van Haaren 13’
1:1 Putiwcew 26’
2:1 Purece 63’
2:2 Criciúma (karny) 77’
3:2 Wlazło 79’
3:3 Janiak 90’