TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

#WISODR: Powrócić na właściwe tory

3 miesiące temu | 01.03.2024, 21:41
#WISODR: Powrócić na właściwe tory

Po niebywałych emocjach związanych z Pucharem Polski czas wrócić do ligowej codzienności. Piłkarzy Wisły Kraków czeka podróż do Opola, gdzie zmierzą się z zespołem Odry. Start meczu zaplanowano na sobotę 2 marca o godzinie 17:30. Arbitrem głównym meczu będzie Tomasz Wajda.

Najbliższe spotkanie będzie miało kluczowe znaczenie w kontekście walki o awans. Wisła oraz Odra na obecną chwilę sąsiadują ze sobą w tabeli FORTUNA 1 Ligi. Przed bezpośrednim starciem zajmują kolejno 5. i 6 miejsce z jednakową liczbą 34 punktów. W obu przypadkach pomyślny rezultat pozwoliłby na umocnienie się w strefie barażowej, a także oddalenie się od grupy pościgowej.

Poprzednia rywalizacja tych drużyn miała miejsce w 5. kolejce obecnego sezonu. Wtedy to grający w 10 - po szybko otrzymanej czerwonej kartce Wiślacy - ulegli na swoim boisku 1:3.

Zmęczeni ostatnią dogrywką, ale na pewno mocno zmotywowani zawodnicy Białej Gwiazdy, będą chcieli zrewanżować się za ubiegłe niepowodzenie i przywieźć do Krakowa komplet trzech punktów. Odra Opole w swoich ostatnich pięciu meczach wygrała zaledwie jeden raz, notując przy tym remis i aż trzy porażki.

Niestety będzie to kolejny wyjazd bez kibiców z Krakowa. W otrzymanym piśmie czytamy, że uzyskana opinia policji - wskazująca na potencjalne ryzyko niezgodnych z prawem zachowań kibiców przyjezdnych - wpłynęła na podjęcie przez Odrę decyzji o nieudostępnieniu sektora przeznaczonego dla fanów gości.

#RazemPoAwans

Udostępnij