Wisła II: Wygrana z Unią Oświęcim

8 miesięcy temu | 17.09.2023, 14:00

Podopieczni trenera Mariusza Jopa w ramach 9. kolejki JAKO IV Ligi starli się na własnym terenie z D&R Unią Oświęcim. Krakowianie po zaciętym boju pokonali rywali 2:1 po strzałach Daniela Ramireza i Wiktora Szywacza.

Pomimo że gracze Wisły występowali w tym spotkaniu w roli faworytów, to rywale wcale nie zamierzali łatwo oddać pola gospodarzom. Goście z Oświęcimia na początku spotkania ustawili się wysoko na połowie przeciwników, chcąc szybko zdobyć pierwsze celne trafienie. Krakowianie nie dali się jednak zaskoczyć, sprawnie zawiązując składne akcje i tym samym już w 4. minucie okazję do strzału miał Wiktor Szywacz, a kilkadziesiąt sekund później szansę spróbował wykorzystać Jakub Złoch, lecz obie próby okazały się niecelne.

Przełomowy moment nastąpił w 12. minucie, kiedy to gola otwierającego wynik spotkania zdobył Daniel Ramirez. Objęte prowadzenie zmobilizowało Wiślaków do dalszej walki, a dogodne sytuacje celnymi trafieniami mieli okazję zwieńczyć Karol Tokarczyk, Marcin Bartoń czy Marc Grau, ale żadnemu z zawodników nie udało się odnaleźć drogi do bramki drużyny przeciwnej. Tuż przed zakończeniem tej części spotkania arbiter podyktował rzut karny po faulu na Marcinie Bartoniu, jednak Karol Tokarczyk nie zdołał zamienić „jedenastki” na gola, więc gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Kolejne trzy punkty

Po zmianie stron rywali z pełną mobilizacją dążyli do zdobycia gola wyrównującego, czym dawali się we znaki zawodnikom Białej Gwiazdy. Przyjezdni wykreowali sobie kilka dobrych sytuacji, a w 52. minucie wreszcie dopięli swego, robiąc użytek z rzutu karnego. Po wyrównaniu piłkarze z Oświęcimia nabrali wiatru w żagle i zaczęli jeszcze mocniej naciskać na gospodarzy, wyprowadzając kolejne ataki. Krakowianie nie dali w pełni przejąć kontroli rywalom, zawiązując składne akcje, a w 74. minucie Wiktor Szywacz po strzale głową pokonał golkipera przyjezdnych, przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny w tym spotkaniu.

Wisła II Kraków – Unia Oświęcim 2:1 (1:0)
Bramki dla Wisły: Daniel Ramirez 12’, Wiktor Szywacz 74’

Wisła II Kraków:
Mikołaj Biegański – Karol Sałamaj, Daniel Ramirez, Jakub Złoch, Marc Grau (88’ Piotr Ćwik) – Wiktor Szywacz, Mariusz Kutwa, Michał Zimon (76’ Dominik Sarga), Karol Tokarczyk (46’ Adam Pieniądz), Ruben Bonachera (46’ Filip Baniowski) – Marcin Bartoń