TS Wisła Kraków SA

U-9: Druga pozycja w rozgrywkach Pucharu Białej Gwiazdy

5 miesięcy temu | 11.02.2024, 19:52
U-9: Druga pozycja w rozgrywkach Pucharu Białej Gwiazdy

Młodzi krakowianie z drużyny U-9 w sobotę wzięli udział w szóstym i zarazem ostatnim w tym sezonie zimowym, turnieju o Puchar Białej Gwiazdy. Wiślacy pod opieką trenerów Gracjana Chruściela oraz Jakuba Kuliga do zawodów przystąpili w dwóch składach, a jeden z nich zajął na koniec drugie miejsce.

Dwie wiślackie drużyny kategorii wiekowej U-9 (rocznik 2015) rywalizowały w sobotę w ostatnim w tym sezonie zimowym turnieju o Puchar Białej Gwiazdy, rozgrywanym na obiekcie przy ulicy Dekerta 21 w Krakowie. Wisła Kraków I rozpoczęła swoje zmagania w grupie A od przegranego starcia z Lubaniem Maniowy. Kolejnemu rywalowi nasi zawodnicy również nie dali rady i ulegli Hutnikowi Kraków. W późniejszym etapie gry sytuacja krakowian wyglądała już znacznie lepiej. Biała Gwiazda pokonała Podgórze Kraków, Podhale Nowy Targ, Wierzbowiankę Wierzbno i drugą drużynę Orląt Kielce, natomiast uległa ekipie FF Zakopane ostatecznie jednak wychodząc z grupy z 4. miejsca i kwalifikując się do fazy play-off A.

Wisła Kraków II w swoim pierwszym pojedynku podzieliła się punktami z pierwszym zespołem Orląt Kielce. Następnie uległa w starciu z Karolem Wadowice, a następne trzy spotkania zakończyły się zwycięstwami Wiślaków z Wisłą Czarny Dunajec, Piastem Czchów oraz AMP Kickstar. W dwóch ostatnich meczach młodych krakowian z Garbarnią Kraków i Młodą Orawą padł natomiast wynik remisowy. Drugi zespół Białej Gwiazdy podobnie jak pierwszy, awansował do fazy play-off A z 4. miejsca w tabeli. W fazie pucharowej Wiślacy zagrali z Lubaniem Maniowy, Młodą Orawą i FF Zakopane, ale niestety rywale w każdym ze spotkań okazali się lepsi. 

Emocje do samego końca

Pierwsza drużyna Białej Gwiazdy w fazie play-off mierzyła się z Karolem Wadowice i Garbarnią Kraków. Krakowianie wysoko pokonali ekipę z Wadowic, a w meczu derbowym o awansie musiała zadecydować seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali nasi zawodnicy. W wielkim finale mieliśmy kolejne derby, tym razem z Hutnikiem Kraków. Drużyna z Suchych Stawów okazała się lepsza od Wiślaków, zwyciężając w całym turnieju o Puchar Białej Gwiazdy.

„Po tym, jak weszliśmy w ten turniej nie spodziewałem się, że zagramy w meczu finałowym. Po dwóch przegranych w fazie grupowej pokazaliśmy naprawdę wspaniałą wolę walki i serce do gry, co pozwoliło nam zagrać w tym ostatnim i najważniejszym meczu. Były szybkie kontry, rozegrania na jeden czy dwa kontakty, wymienność pozycji, szybkość zarówno w ataku, jak i obronie, a więc było na co popatrzeć. Po drodze dostarczyliśmy naszym kibicom mnóstwo emocji, co sugerować może wygrana w półfinale po rzutach karnych, gdzie przegrywaliśmy aż do ostatniej serii strzałów. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków i należą im się ogromne pochwały” – powiedział trener asystent drużyny U-9 Gracjan Chruściel.

Kadry Wisły Kraków U-9:

Wisła Kraków I: Aleksander Kozieł, Alex Tondera, Adam Sólnica, Bartosz Bożek, Kacper Fijałkowski, Kamil Szota, Leon Kaczor, Maksymilian Bomba, Michał Zubrzycki, Szymon Kuraś

Wisła Kraków II: Mikołaj Juszczyk, Mikołaj Kaszowski, Ignacy Kominek, Dawid Szwed, Kuba Mikołajczyk, Alan Pyż, Mateusz Wadowski, Oskar Bielowicz, Antoni Wcisło, Jan Krawiec

Udostępnij