Zapowiedzi

Świątecznie w Głogowie: Zapowiedź meczu Chrobry - Wisła

3 miesiące temu | 29.03.2024, 11:58

Święta Wielkanocne w tym roku nie będą pozbawione piłkarskich emocji. W ten weekend - w ramach 25. kolejki ligowej - do gry powracają zespoły FORTUNA 1 Ligi. Wisła Kraków rozegra swoje spotkanie w 30 marca o godzinie 17:30. Ich przeciwnikiem na wyjeździe będzie drużyna Chrobrego Głogów.

Po ostatniej już w tym sezonie ligowym przerwie na kadrę Wiślaków czeka ostatnia prosta w wyścigu o awans. Pierwszym wyzwaniem w tym finałowym rajdzie będzie wyprawa na Dolny Śląsk, skąd krakowianie za wszelką cenę będą chcieli wywieźć komplet punktów.

Zadanie to może okazać się utrudnione, ponieważ zespół z Głogowa prezentuje od początku rundy wiosennej wysoką formę. Chrobry przegrał jak na razie tylko jeden mecz, uznając wyższość Górnika Łęczna po bardzo wyrównanych zawodach. Ich dwa ostatnie mecze ligowe to zwycięstwa, z czego jedno wywalczone na niezwykle trudnym terenie w Tychach. Pomarańczowo-Czarni rozegrali w zeszłym tygodniu również sparing z Lechem Poznań, zakończony rezultatem 1:0 na korzyść ekstraklasowego rywala.

Podczas najbliższego spotkania w kadrze meczowej Białej Gwiazdy zabraknie kilku zawodników, którzy niestety wciąż zmagają się ze swoimi urazami. W porównaniu do ostatniego meczu ze składu na skutek kontuzji wypadają Rodado oraz Baena. Trener Rudé na konferencji przed spotkaniem podkreślił jednak, że jego piłkarze bardzo solidnie przepracowali przerwę reprezentacyjną – zostali wzmocnieni pod względem fizycznym, a gracze, którzy dotychczas zaliczyli mniej boiskowych minut są gotowi, aby w każdym momencie wskoczyć do „jedenastki”.