Słowenia U-21 remisuje z Czechami, 80 minut Medveda

3 lata temu | 27.03.2021, 21:04

Mecz Słowenii U-21 z udziałem napastnika Wisły.

Po porażce w pierwszym spotkaniu, współgospodarze turnieju mocno liczyli na komplet punktów i rzeczywiście początek spotkania należał do Słoweńców, którzy często gościli pod polem karnym Jedlicki. Z minuty na minutę inicjatywę przejmowali jednak Czesi. Najpierw w 18. minucie spotkania na groźne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Lingr, czym po raz pierwszy zmusił do interwencji Vekica, a kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego groźny strzał głową oddał Krejci. Jednak w 32. minucie, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości, do odbitej piłki dopadł Aljosa Matko i pewnym strzałem otworzył wynik tego spotkania, radując zespół napastnika Wisły. Sześć minut później żółtą kartką za zagranie łokciem ukarany został piłkarz Białej Gwiazdy - Žan Medved.

Pokaz czeskiej siły

W drugiej odsłonie spotkania Czesi wyraźnie zdominowali współgospodarzy imprezy, oddając aż 10 strzałów na bramkę rywala, przy zaledwie dwóch próbach Słoweńców. Nasi południowi sąsiedzi dominowali także w posiadaniu piłki, które przekładało się na okazje bramkowe. Już kilka minut po zmianie stron groźnym strzałem popisał się Chalus, swoich szans szukali również Ostrak oraz Sulc, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Okazję na podwyższenie wyniku miał Žan Medved, jednak jego atomowe uderzenie odbił Jedlicka. W 86. minucie meczu wciąż atakujący Czesi dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do własnej siatki wbił Nik Prelec, czym ustalił wynik tego pojedynku na 1:1.

Słowenia U-21 - Czechy U-21 1:1 (1:0)