Remis ze Stalą z pożegnaniem Legendy w tle

1 rok temu | 05.08.2023, 22:00

W ramach 3. kolejki Fortuna 1 Liga Wiślacy podejmowali u siebie przy R22 Stal Rzeszów w obecności kompletu publiczności. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, ale emocji - związanych z oficjalnym zakończeniem kariery Kuby Błaszczykowskiego - nie brakowało.

Już pierwsze minuty pokazały przewagę i determinację Wisły, która chciała dobrze wejść w mecz. Biała Gwiazda była znacznie częściej przy piłce, momentami zamykając rywala we własnym polu karnym. W 11. minucie o strzał pokusił się Miki Villar, ale nie zdołał pokonać Wrąbla. Niespodziwany zwrot akcji nastąpił w 15. minucie po golu samobójczym Davida Junki. Na szczęście dla gospodarzy gol nie został uznany. W końcowej fazie pierwszej połowy gracze trenera Sobolewskiego wciąż napierali rywala, a szanse mieli chociażby Goku czy Alvaro, ale brakowało skuteczności.

Nerwowy powrót na drugą połowę

Trenerzy nie zdecydowali się na roszady w składach i te same jedenastki wybiegły na murawę. W 58. minucie spotkania sędzia wstrzymał chwilowo grę,  podczas której szkoleniowcy mieli czas, by ustawić swoich piłkarzy. Po krótkiej przerwie Wisła ponownie stwarzała sobie wiele akcji, ale defensywa Stali skutecznie odpierała ataki.

W obu zespołach widoczne było napięcie i chęć przechylenia szali na swoją korzyść. W końcówce meczu nie brakowało emocji, w konsekwencji sędzia musiał pokusić się o wyciągnięcie żółtych kartek. 71. minuta to próba strzału Dudy, po którym piłka powędrowała obok bramki. Ostatnia faza meczu wyglądała wciąż tak samo - Biała Gwiazda za wszelką cenę dążyła do zdobycia bramki, ale futbolówka nie chciała zatrzepotać w siatce. Finalnie mecz przy Reymonta zakończył się wynikiem 0:0.

Wisła Kraków - Stal Rzeszów 0:0

Wisła Kraków: Raton - Jaroch, Łasicki, Satrustegui, Junca (79' Krzyżanowski) – Duda (89 Sapała), Basha (73' Gogół) - Villar, Goku (89' Baena), Alfaro – Rodado. (79' Sobczak)

Stal Rzeszów: Wrąbel - Warczak (86' Pena), Kościelny, Góra, Oleksy (58' Wachowiak) - Danielewicz, Poczobut, Piątek - Kłos (90'+6' Diaz), Prokić (86' Łyczko) - Sadłocha (86' Jaworskyj)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)
Żółte kartki: Satrustegui, Gogół, Krzyżanowski, Jaroch, Alfaro - Prokić, Danielewicz, Sadłocha, Wrąbel, Poczobut, Jaworskyj.
Widzów: 31 916.