Remis w sparingu z Hapoelem Jerozolima. Szansa dla dublerów

1 rok temu | 25.07.2023, 14:01

Wtorek oznaczał dla Białej Gwiazdy mecz sparingowy z Hapoelem Jerusalem, który zawitał do Orlen Oil Centrum Treningowego w Myślenicach. Starcie zakończyło się wynikiem 1:1.

W ramach przerwy między meczami ligowymi Wiślacy zmierzyli się z Hapoelem Jerusalem. Gra rozpoczęła się od wielu niebezpiecznych akcji Wisły, w każdej z nich brakowało naprawdę niewiele by wyjść na prowadzenie. W 15. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Wiślaków, ale defensywa Wisły stanęła na wysokości zadania.

Mecz zaczął mocno nabierać tępa, dzięki dwóm uderzeniom Tachiego w stronę bramki, a następnie próbie Baeny. Brakowało naprawdę niewiele! W końcu akcja zakończona golem. W 21. minucie podanie Sobaczka wykorzystał Tokarczyk, który umieścił futbolówkę w siatce. Rywale szybko odpowiedzieli, kiedy to Ofek Biton doprowadził tym samym do remisu. Chęć zdobycia kolejnych bramek rosła z każdą minutą, bramkarze mieli zatem sporo roboty, ale zawodnicy obu drużyn do szatni zeszli przy wyniku 1:1.

Wyrównana druga połowa

Na drugą połowę Wiślacy wyszli w zmienionym składzie. Obraz gry się nie zmienił, chociaż rywale nie ostawiali nogi w sytuacjach stykowych, w efekcie czego sędzia zmuszony był do pokazania Hapoelowi żółtych kartek. W drugiej odsłonie meczu golkipera przeciwnika próbował zaskoczyć chociażby Szywacz, decydując się na uderzenia, jednak nie zdołał znaleźć sposoby na pokonanie go.

Wisła Kraków - Hapoel Jerozolima 1:1 (1:1)
1:0 Tokarczyk 21'
1:1 Biton 24'

Wisła Kraków: Broda (46' Biegański) - Szot (73' Wiśniewski), Moltenis (63' Fazlagić), Colley, Wiśniewski (20' Krzyżanowski) - Gogół (73' Kutwa), Tachi - Baena (63' Pieniądz), Tokarczyk (46' Szywacz), Młyński - Sobczak (46' Stanek)

Hapoel Jerusalem: Adeleye - Baco, Eloge, Grechkin, Maliach, Biton, Altman, Ashta, Hozez, Roizman, Sappinen. II połowa: Zamir - Glazer, Ariely, Agvadish, Nadir, Beni, Farada, Zada, Kasa, Dahan, Azubel

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko)