#PrzyR22: 8 - 14 marca

3 lata temu | 15.03.2021, 10:19

Podsumowanie tygodnia przy R22.

20. kolejka PKO Bank Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0

W sobotę 13 marca Wiślacy pojechali do Gdańska, by w sobotnie popołudnie zmierzyć się z Lechią i przełamać trwającą od 2012 roku passę meczów wyjazdowych bez zwycięstwa na północy Polski. Krakowianie od początku podeszli ambitnie do rywalizacji i w pierwszej połowie zyskali optyczną przewagę nad Biało-Zielonymi, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Swoich szans nie wykorzystali jednak Medved oraz Savić, których uderzenia były niecelne bądź lądowały w rękawicach Kuciaka. Gospodarze starali się odpowiadać kontratakami, jednak do przerwy piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Na drugą odsłonę gry oba zespoły wyszły zmotywowane w celu zdobycia otwierającego gola. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Mawutora w 64. Minucie, to Lechia za sprawą strzału Paixao z rzutu karnego wyszła na prowadzenie. Po tym trafieniu cofnięty zespół z Trójmiasta szczelnie bronił dostępu do własnej bramki, a w końcówce wyprowadził skuteczny kontratak, który wykończył Udovcić, pieczętując zwycięstwo gdańszczan i kończąc serię pięciu meczów Wisły w lidze bez porażki.

Zwycięskie Derby Krakowa w 19. kolejce CLJ U-18

Sobota 13 marca okazała się szczęśliwa dla podopiecznych trenera Adriana Filipka, którzy udali się do Rącznej, aby rozegrać Derby Krakowa w ramach CLJ U-18. Spotkanie od samego początku było bardzo intensywne, a obie strony prezentowały mocny pressing i duże zaangażowanie. Wisła była skuteczniejsza w grze ofensywnej i w 18. minucie prowadziła już 2:0 za sprawą celnych strzałów Kacpra Chełmeckiego. Cracovia nie zamierzała składać broni i po dwóch golach Jakuba Myszora doprowadziła do wyrównania. Goście zanotowali jeszcze przed przerwą trzecie trafienie, którego autorem był Wiktor Szywacz i dzięki temu schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Obfita w groźne sytuacje i gole pierwsza połowa zwiastowała niezwykle emocjonujące drugie 45 minut. Wiślacy wyszli zmotywowani na boisko i szybko podwyższyli prowadzenie po uderzeniu Chełmeckiego, który tym samym skompletował hat-tricka. Gol ten zmienił obraz meczu, ponieważ Pasy bardziej odważnie ruszyły do ofensywy. Ich wysiłki niweczył świetnie dysponowany tego dnia Piotr Zagórowski. W 80. minucie atak podopiecznych trenera Filipka zakończył dobrą główką Sławomir Chmiel, ustalając wynik spotkania na 5:2 dla juniorów Wisły. Gracze z Reymonta po emocjonującym i wymagającym spotkaniu, zrewanżowali się za wrześniową porażkę z Cracovią u siebie i umocnili się na pozycji lidera w tabeli.

100 dni Petera Hyballi przy R22

Niemiecki szkoleniowiec w ostatnich dniach obchodził pierwszy niewielki jubileusz jako trener krakowskiej Wisły. Peter Hyballa już od ponad 100 dni prowadzi Białą Gwiazdę. Objął tę funkcję 2 grudnia 2020 roku, zastępując Artura Skowronka. Na ławce trenerskiej zadebiutował już 4 grudnia w spotkaniu derbowym z Cracovią, zremisowanym przez Wiślaków 1:1. W grze krakowian zauważyć można kilka elementów, które wprowadził Niemiec, a uwidacznia się zwłaszcza zdecydowany pressing, prowadzony często na połowie przeciwnika i efektowny ofensywny styl gry. Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski pod jego wodzą zanotowali do tej pory 4 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki w 10 meczach.

200. mecz Macieja Sadloka w barwach Wisły

Podpora krakowskiej defensywy Maciej Sadlok w meczu z Lechią Gdańsk wystąpił w koszulce z białą gwiazdą na piersi już po raz 200. Doświadczony obrońca dołączył do zespołu w 2014 roku i od tamtej pory rozegrał 195 spotkań w Ekstraklasie oraz 5 w Pucharze Polski. Zdobył w nich jak dotąd 6 goli i zanotował 22 asysty. 15-krotny reprezentant Polski od początku stał się graczem podstawowej jedenastki i jednym z jej najważniejszych ogniw. Jego dobra postawa na boisku i silny charakter pozwoliły mu na coraz częstsze zakładanie opaski kapitańskiej Wisły, z którą zadebiutował 26 sierpnia 2017 roku.