#PrzyR22: 29 marca – 4 kwietnia

3 lata temu | 06.04.2021, 15:41

Podsumowanie wydarzeń ubiegłego tygodnia.

Euro U-21: Słowenia – Włochy 0:4 (występ Žana Medveda)

W swoim ostatnim spotkaniu fazy grupowej na mistrzostwach Europy U-21 reprezentacja Słowenii stanęła naprzeciw swoich rówieśników z Włoch. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazło się miejsce dla napastnika Białej Gwiazdy – Žana Medveda – który na placu gry spędził 71 minut. Od pierwszego gwizdka arbitra Słoweńcy starali się nadawać tempo boiskowym wydarzeniom i uzyskać przewagę, jednakże to ekipa z Półwyspu Apenińskiego mogła cieszyć się ze zdobytej bramki, której autorem w 10. minucie spotkania został Giulio Maggiore. Goście nie zwalniali tempa i dziesięć minut później podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Giacomo Raspodoriego, by już w 25. minucie prowadzić różnicą trzech bramek. Wówczas na listę strzelców wpisał się Patrick Cutrone, który skutecznie egzekwował rzut karny. Słowenia nieustannie poszukiwała swoich szans, ale ostatnie słowo należało do Italii, która w 50. minucie zanotowała trafienie numer cztery, a piłkę do siatki po raz drugi tego dnia wpakował Cutrone. W finalnym rozrachunku potyczka zakończyła się porażką Słoweńców 0:4, którzy po trzech rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt i plasują się na ostatnim miejscu w tabeli grupy B.

Kostaryka – Meksyk 0:1 (występ Felicio Brown Forbesa)

We wtorkowy wieczór reprezentacja Kostaryki w towarzyskiej potyczce zmierzyła swoje siły z drużyną Meksyku. Od pierwszych minut na murawie stadionu w Wiedniu występował napastnik krakowskiej Wisły – Felicio Brown Forbes – który zajął miejsce w linii ataku ekipy z Ameryki Centralnej. W początkowej fazie meczu oba zespoły starały się aktywnie operować piłką, wypatrując tym samym szans pod bramką przeciwnika. Z biegiem czasu przewagę zaczęli zyskiwać Meksykanie, którzy poszukiwali sposobu na zaskoczenie Keylora Navasa, co udało im się na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Hirving Lozano, czym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Znamy datę Derbów Krakowa

W ubiegły czwartek kibice 13-krotnego mistrza Polski poznali datę Wielkich Derbów Krakowa. Rywalizację na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana pomiędzy Białą Gwiazdą a Cracovią zaplanowano na sobotę 24 kwietnia na godzinę 20.00. Transmisję z tego spotkania obejrzeć można będzie na CANAL+ Sport oraz CANAL+ 4K.

Zawodnicy Wisła Kraków Blind Football powołani do kadry Polski

Postawa i umiejętności zawodników wiślackiej sekcji blind footballu nie uszły uwadze trenerów blindfootballowej reprezentacji Polski, którzy zdecydowali się powołać do narodowego zespołu graczy Białej Gwiazdy. Koszulkę z orzełkiem na piersi przywdzieją: Krzysztof Bednarkiewicz, Marcin Ryszka, Martin Jung, Michał Woszczak, Mateusz Krzyszkowski, Kacper Domagała, Sebastian Wódz i Szymon Tyburski.

Ponadto do sztabu szkoleniowego polskiej kadry włączeni zostali następujący zawodnicy wiślackiej sekcji BF: Dominik Foryś oraz Piotr Niesyczyński.