#PrzyR22: 22 - 28 marca

3 lata temu | 29.03.2021, 14:02

Podsumowanie wydarzeń minionego tygodnia.

Euro U-21: Słowenia - Hiszpania 0:3 (występ Žana Medveda)

Inauguracyjne spotkanie mistrzostw Europy U-21 pomiędzy Słowenią a Hiszpanią zakończyło się porażką współgospodarzy turnieju, którzy na stadionie w Mariborze ulegli La Furia Roja 0:3. W 59. minucie spotkania na placu gry zameldował się napastnik Białej Gwiazdy - Žan Medved. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego od początku spotkania nadawała ton boiskowym wydarzeniom, a swoją przewagę udokumentowała dopiero w 53. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Javi Puado. Zaledwie 60 sekund później Hiszpanie prowadzili już różnicą dwóch bramek, a na listę strzelców wpisał się tym razem Gonzalo Villar. „Kropkę nad i” postawił natomiast Juan Miranda, który w 89. minucie ustalił wynik tego pojedynku i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Bośnia i Hercegowina - Kostaryka 0:0 (występ Felicio Brown Forbesa)

Na stadionie Bilino Polje w Zenicy reprezentacja Bośni i Hercegowiny podejmowała zespół Kostaryki, gdzie od pierwszych minut na boisko wybiegł napastnik krakowskiej Wisły - Felicio Brown Forbes. W pierwszej połowie to gospodarze utrzymywali się przy piłce i mieli przewagę optyczną, jednak jej odpowiednio spożytkować. Goście z Ameryki Centralnej z kolei częściej zagrażali bramce strzeżonej przez Nikolę Vasilija, lecz żadna z ich prób nie znalazła drogi do siatki. Po zmianie stron nie brakowało dogodnych okazji sytuacji strzeleckich zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, jednak w finalnym rozrachunku mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Euro U-21: Słowenia - Czechy 1:1 (występ Žana Medveda)

W sobotni wieczór swój drugi mecz na Euro U-21 rozegrała reprezentacja Słowenii, która na obiekcie w Celje stanęła w szranki z Czechami. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się miejsce dla Žan Medveda, który tworzył linię ataku wraz z Timim Elsnikiem. Początek spotkania należał do Słoweńców, jednak z każdą kolejna minutą przewagę zaczęli zyskiwać Czesi. Tak było jednak do 32. minuty, kiedy to Aljosa Matko umieścił piłkę w siatce i dał prowadzenie ekipie gospodarzy. Sześć minut później Žan Medved został ukarany żółtym kartonikiem. Po zmianie stron goście z wielką konsekwencją szturmowali bramkę Słowenii i poszukiwali trafienia wyrównującego. Okazje na podwyższenie wyniku mieli także gospodarze, a bliski szczęścia był m.in. Medved, który posłał atomowe uderzenie w kierunku bramki Jedlicki, a czeski golkiper z trudem odbił piłkę. Wiślak plac gry opuścił w 80. minucie, natomiast sześć minut później na tablicy wyników widniał już rezultat remisowy, a piłkę we własnej bramce umieścił Nik Prelec, skutkiem czego oba zespoły podzieliły się punktami.

Daniel Michalczyk odchodzi z Wisły

Daniel Michalczyk, który od czerwca 2010 roku współtworzył sztab szkoleniowy pierwszej drużyny 13-krotnego mistrza Polski i odpowiadał za przygotowanie motoryczne zawodników, żegna się z Białą Gwiazdą. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Agnieszka Jasek-Stanek włączona do sztabu pierwszej drużyny

Do sztabu pierwszego zespołu Wisły Kraków dołączyła Agnieszka Jasek-Stanek, która zastąpiła Daniela Michalczyka na stanowisku trenera przygotowania motorycznego. Agnieszka Jasek-Stanek jest absolwentką krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy w charakterze m.in. trenera funkcjonalnego, pomagając w powrocie do sprawności po przebytych urazach oraz zabiegach. Nowy członek sztabu jest również instruktorem rekreacji ruchowej: kulturystyki i TRX.