#PrzyR22: 15 - 21 marca

3 lata temu | 22.03.2021, 15:11

Podsumowanie minionego tygodnia.

16 lat od debiutu Jakuba Błaszczykowskiego w barwach Wisły

20 marca przypadła 16. rocznica oficjalnego debiutu Jakuba Błaszczykowskiego w koszulce z białą gwiazdą na piersi. W 2005 roku niespełna 20-letni wówczas pomocnik wybiegł na murawę stadionu przy Reymonta w meczu Pucharu Polski przeciwko Polonii Warszawa. Kuba od początku prezentował swoje umiejętności i bardzo szybko, bo już w 3. minucie, potwierdził swoją boiskową klasę, kiedy to wpisał się na listę strzelców i otworzył wynik spotkania. W 18. minucie zawodnik po raz kolejny zapisał się w meczowym protokole, jednak tym razem w rubryce z asystami, notując ostatnie podanie przy trafieniu Tomasza Kłosa. Ostatecznie Jakub Błaszczykowski spędził na murawie 79 minut, a potyczka zakończyła się pewnym zwycięstwem Białej Gwiazdy, która pokonała Czarne Koszule 5:0.

Felicio Brown Forbes powołany do reprezentacji Kostaryki

Napastnik krakowskiej Wisły - Felicio Brown Forbes - został powołany do kadry Kostaryki na dwa marcowe spotkania. W sobotę 27 marca Kostaryka zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną na stadionie w Sarajewie. Z kolei trzy dni później Trójkolorowi w Wiedniu staną w szranki z reprezentacją Meksyku.

20. kolejka CLJ U-18: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 4:2

W sobotnie popołudnie liderująca Wisła podejmowała na boisku w Myślenicach zespół Jagiellonii Białystok, która lepiej rozpoczęła spotkanie, bowiem już w 8. minucie objęła prowadzenie. Podopieczni trenera Adriana Filipka postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyli do odrabiania strat, co jeszcze w pierwszej połowie przyniosło im trzy bramki. Autorem dwóch trafień był Kacper Chełmecki, który skutecznie egzekwował rzuty karny. Tuż przed przerwą piłkę do siatki skierował z kolei Arkadiusz Ziarko. Po zmianie stron zarówno jedna, jak i druga drużyna starały się realizować swoje założenia i konsekwentnie dążyły do osiągnięcia wyznaczonego celu. Konkrety były jednak po stronie młodych Wiślaków, którzy w doliczonym czasie gry trafili po raz czwarty, a na listę strzelców wpisał się Patryk Warczak. Zawodnicy Dumy Podlasia walczyli do końca i w ostatniej akcji meczu po raz drugi znaleźli sposób na pokonanie Kacpra Szewczyka i w finalnym rozrachunku Wisła Kraków pokonała Jagiellonię Białystok 4:2, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

22. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1

W ostatnim meczu przed marcową przerwą reprezentacyjną podopieczni trenera Petera Hyballi podejmowali przy Reymonta beniaminka Ekstraklasy - Stal Mielec. Od początku spotkania zarówno gospodarze, jak i goście z wielką determinacją poszukiwali swoich szans pod bramką rywali, jednak dobrze dysponowani Mateusz Lis oraz Rafał Strączek nie dali się zaskoczyć. W drugiej połowie pierwszy cios zadali mielczanie i w 60. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Tomasiewicz, który zamknął akcję swojego zespołu, kierując piłkę do pustej bramki. Biała Gwiazda nie miała już nic do stracenia i wszystkie swoje siły skierowała do ataku, co przyniosło oczekiwane efekty. W 76. minucie piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi będącego w polu karnym Felicio Brown Forbesa, a wiślacki napastnik bez większych problemów umieścił ją w siatce. Krakowian nie zadowalał wynik remisowy i z wielką determinacją dążyli do zdobycia kolejnych bramek, co im się udało. W 87. minucie Michal Frydrych pewnie wykorzystał „jedenastkę”, którą sędzia Raczkowski podyktował za zagranie ręką jednego z zawodników Stali, natomiast w samej końcówce zwycięstwo Wiślaków zapewnił Stefan Savić, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.