Aktualności

Przy R22: 4.03 - 10.03

6 miesięcy temu | 11.03.2024, 09:00

Za nami kolejny tydzień, w trakcie którego miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z Białą Gwiazdą w tle. Postanowiliśmy więc przypomnieć Wam to, co w ostatnich siedmiu dniach wydarzyło się przy Reymonta.

Oldboje Wisły Kraków halowymi Mistrzami Krakowa!

To chyba oczywiste, że po udanych występach na najwyższym stopniu podium w halowej edycji staną oni – oldboje Białej Gwiazdy! Na kolejkę przed zakończeniem zmagań Wiślacy zapewnili sobie halowe Mistrzostwo Krakowa.

A wszystko to możliwe było dzięki wygranej nad Cracovią 8:4 po bramkach Piotra Brożka (2), Sławomira Peszko (2), Pawła Brożka (1), Arkadiusza Głowackiego (1), Grzegorza Krzysiaka i trafieniu samobójczym.

W derbowym starciu zagrali: Maciej Musiał, Arkadiusz Głowacki, Paweł Suwała, Zbigniew Dulba, Jacek Matyja, Jakub Żurek, Paweł Gawęcki, Grzegorz Pater. Dolny rząd od lewej: Rafał Boguski, Piotr Brożek, Sławomir Peszko, Paweł Brożek, Zdzisław Janik, Marcin Wasilewski, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krzysiak.

Gratulujemy!

Polska U-18: Jakub Krzyżanowski i Jakub Stępak z powołaniami

Dwaj Wiślacy – Jakub Krzyżanowski i Jakub Stępak – znaleźli się w gronie zawodników powołanych do kadry Polski U-18 na mecze towarzyskie z Cyprem. Zaplanowano je na 21 oraz 24 marca.

Powodzenia, Panowie!

Kacper Duda  ORLEN OIL Zawodnikiem Miesiąca

Wraz ze Sponsorem Strategicznym Klubu - firmą ORLEN OIL – cyklicznie wybieramy Zawodnika Miesiąca, który zdaniem kibiców najlepiej zaprezentował się w barwach Wisły Kraków. Za miesiąc luty fani Białej Gwiazdy docenili szczególnie pomocnika Wisły - Kacpra Dudę!

Brawo, Kacper!

Wisła II: Mecze domowe na stadionie Prądniczanki

Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Bąka zmienia miejsce rozgrywania meczów domowych i w rundzie wiosennej będzie gościł rywali na obiekcie Prądniczanki Kraków przy ul. św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie. Umowa w tej sprawie została już zawarta.

Drużyna rezerw Białej Gwiazdy w połowie marca powróci do rywalizacji w rozgrywkach JAKO IV Ligi. W minionej rundzie Wiślacy niemal wszystkie mecze domowe rozgrywali na stadionie Dalinu Myślenice, jednak w drugiej części sezonu przeniosą się na obiekt Prądniczanki Kraków, gdzie walczyć będą o kolejne ligowe punkty.

Zespół Wisły II Kraków zaprezentował się już na wspomnianym stadionie w ostatnim meczu domowym rundy jesiennej, mierząc się tam z Barciczanką Barcice. Już 17 marca (niedziela) o godzinie 11:00 krakowianie zainaugurują w tym miejscu rozgrywki rundy wiosennej podczas spotkania ligowego z Watrą Białka Tatrzańska.

„Dostaliśmy informację, że władze Dalinu Myślenice planują przeprowadzić modernizację na obiekcie i rozgrywanie tam meczów w rundzie wiosennej będzie niemożliwe. Znaleźliśmy inne rozwiązanie i udało się porozumieć z władzami Prądniczanki” - mówi Krzysztof Kołaczyk, dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Z Motorem 7 kwietnia

Znany jest już termin meczu 26. serii gier FORTUNA 1 ligi. Wiślacy podejmą zespół Motoru Lublin w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 12:40. Już teraz zapraszamy!

Gala Wisła Biznes 2024 za nami

Środowisko biznesowe Białej Gwiazdy spotkało się w Novotelu Kraków City West 7 marca na Gali Wisła Biznes 2024. Było ta czwarta edycja tego wydarzenia.

Ideą Gali jest wyróżnienie firm, które w szczególny sposób zaangażowały się we współpracę z Wisłą Kraków na przestrzeni danego roku. Podczas wydarzenia tradycyjnie wręczyliśmy statuetki w 5 kategoriach - Sponsor Klubu, Wiślackie Zaangażowanie, Wyjątkowy Projekt, Innowacyjny Projekt oraz Lojalność w Biznesie. Po raz pierwszy nagrodziliśmy też laureatów w nowej kategorii - Osobowość Wisły Biznes. Nagrody trafiły do osób, które na wielu polach angażują się we współpracę z klubem i często poświęcają swój prywatny czas, aby realizować projekty i inicjatywy dla dobra klubu. Więcej o Gali Wisła Biznes

Z północy Polski z remisem: Arka - Wisła 1:1

Hit kolejki rozgrywany w Gdyni zakończył się remisem 1:1. Wisła zmuszona była podzielić się punktami z Arką, a bramkę dla krakowian zrobił w 75. minucie Szymon Sobczak.

Spotkanie w Gdyni od pierwszych minut przyniosło sporo intensywności. Najpierw swoje szanse miała Arka - chociażby po rzucie wolnym, a później Wisła próbowała ukłuć rywala z kontrataku, ale bezskutecznie. W 9. minucie przed szansą z rzutu wolnego stanęła Biała Gwiazda. Najpierw jednak Bregu posłał piłkę prosto w mur, a następnie Krzyżanowski uderzył nad bramką. Niestety 180 sekund później zawodnicy Żółto-Niebieskich objęli prowadzenie po strzale Olafa Kobackiego, który wykończył akcję gospodarzy. Wszystko zaczęło się od straty piłki przez Dawida Szota, a próba naprawienia błędu nie przyniosła rezultatu.

Po bramce Arka nie zamierzała ustawać w atakach, chociaż pod szesnastkę rywala próbowali przestać się też krakowianie, lecz bez większego powodzenia. 22. minuta przyniosła ponowne niebezpieczeństwo w polu karnym Białej Gwiazdy po rzucie rożnym, ale na szczęście z interwencją zdążył Alvaro Ratón.

To nie był koniec zagrożeń ze strony gospodarzy. W 33. minucie piłka ponownie wpadła do siatki Ratona po zagraniu z rzutu wolnego i strzale Czubaka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Końcówka pieszej części nie zmieniła oblicza gry. Wciąż stroną dominującą była Arka, a zawodnicy z R22 na swoje szanse musieli poczekać do drugiej połowy.

Dwie różne połowy

Druga odsłona meczu przyniosła od razu celny strzał Janusza Gola wybroniony przez Alvaro Ratona. Arkowcy grali nieco niżej, a zawodnicy z Krakowa częściej zawiązywali akcje, lecz problem był ze skutecznością. Szanse mieli Duda, który uderzył w boczną siatkę. Kwadrans przed końcem drugiej połowy na boisku zameldował się Szymon Sobczak i to okazał się recepcją. Napastnik wykończył bowiem szybko trójkową akcję przeprowadzona wraz z Rodado i Alfaro.

Wostatnich minutach mecz się wyrównał, a obie drużyny z zaciętością walczyły o wygraną. Trzy minuty przed końcem potyczki stuprocentowej okazji nie wykorzystał Sobczak, którego skutecznie zatrzymał defensor Arki.

Legends Corner dostępne w Official Fanshop

To będzie gratka dla kibiców Wisły Kraków! Legends Corner - który cieszył się popularnością w przestrzeni VIP - przeniesie się do Official Fanshop. W ten sposób zyska on nowe - historyczne - wydanie. We wtorek 12 marca o godzinie 17:30 z fanami Białej Gwiazdy spotka się Maciej Żurawski, rozpoczynając serię spotkań z Legendami w tej części stadionu.

Legends Corner to miejsce nasączone historią stworzone dzięki Krzysztofowi Gawłowi - właścicielowi KiM Group, wieloletniemu Partnerowi klubu, wielkiemu pasjonatowi Wisły Kraków, który wraz ze Stowarzyszeniem Historia Wisły dba o to, by kolejne pokolenia kibiców regularnie otrzymywały wyjątkową lekcję pełną wspomnień.  Tym razem niezwykłe zbiory zgromadzone przez lata przez Krzysztofa Gawła, klub i Historię Wisły przyozdobią Official Fanshop i staną się dostępne dla szerszego grona sympatyków. Pamiątki na stale przyozdobią sklep, a dodatkowo regularnie organizowane będą wydarzenia z udziałem wyjątkowych Wiślaków.

Piłkarskie zbiory w połączeniu z opowieścią Żurawia pozwolą na ponowne przeniesienie się do czasów zwycięstw na krajowym podwórku oraz na arenie międzynarodowej.

Ci sympatycy 13-krotnego mistrza Polski, którzy przy okazji meczów przy R22 uczestniczyli w spotkaniach z legendarnymi Wiślakami potwierdzają, że warto stać się częścią tego wydarzenia. Dzięki nim wspomnienia z ostatnich wyjątkowych rywalizacji boiskowych wracają ze zdwojoną siłą.

Musicie być z nami w Official Fanshop, gdzie o swoich doświadczeniach, licznych bramkach i emocjach opowie wybitny napastnik - Maciej Żurawski - który po zakończonym wystąpieniu chętnie zrobi sobie z Wami zdjęcie czy rozda autografy.

To co? Do zobaczenia!

Dołącz do Działu Prawnego - Praktyki

Dział Prawny Wisły Kraków czeka na chętnych pragnących nabyć doświadczenie w zakresie prawa sportowego. Czekamy na osoby, które interesują się piłką nożną, a dodatkowo chcą poznać funkcjonowanie klubu od środka. Nowy nabór właśnie wystartował! Szczegóły oferty

KiM Group Sponsorem Meczu #WISMIE

Firma KiM Group - która od 1997 roku wspiera Białą Gwiazdę - zadebiutuje w roli Sponsora Meczu podczas #WISMIE! Logo wyeksponowane zostanie w przestrzeni stadionowej oraz w materiałach promujących spotkanie.

KiM Group powstał w 1995 roku i od początku swojej działalności związana jest z branżą nowoczesnych technologii. Firma współpracowała m.in. firmą PTC, operatorem sieci ERA. Od września 2007 roku tworzy sieć Punktów Obsługi Klienta dla P4 Sp. z o.o, operatora PLAY. Domeną działania firmy są nowoczesne technologie. Firma na co dzień towarzyszy klubowi w roli Partnera Elite.

Właściciel firmy - Krzysztof Gaweł - to wierny kibic Białej Gwiazdy, pasjonat wiślackiej historii, który wspiera klub z R22 na różnych polach, angażując się w rozmaite wydarzenia. Właśnie dzięki niemu przestrzeń VIP urozmaicona została o Legends Corner - pełny wyjątkowych pamiątek i spotkań z wybitnymi piłkarzami 13-krotnego mistrza Polski.