#Przy R22: 22 - 28 lutego

3 lata temu | 01.03.2021, 11:35

Podsumowanie wydarzeń przy R22.

Wiktor Szywacz na dłużej w Wiśle

18-letni ofensywny pomocnik Wiktor Szywacz przedłużył swój kontrakt i nadal będzie przywdziewał koszulkę z białą gwiazdą. Zawodnik parafował umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. Wychowanek krakowskiego klubu wielokrotnie prezentował swoje umiejętności i regularnie piął się po kolejnych szczeblach, reprezentując barwy klubu z Reymonta w zespołach młodzieżowych. Dobra postawa pomocnika podczas jesiennych meczów w Centralnej Lidze Juniorów U-18 sprawiła, że trener Peter Hyballa postanowił bliżej przyjrzeć się piłkarskim walorom 18-latka, dając mu szansę regularnych treningów u boku pierwszej drużyny oraz zaprezentowania swojego potencjału w meczach kontrolnych.

Uroš Radaković wypożyczony do Wisły Kraków

26-letni środkowy obrońca Uroš Radaković wzmocnił kadrę Wisły Kraków. Serb trafił pod Wawel na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Sparty Praga. Uroš Radaković urodził się 31 marca 1994 roku w Belgradzie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Crvenej Zvezdy, skąd następnie przeniósł się do drużyny FK Proleter Nowy Sad. W 2012 roku Radaković wyruszył na Półwysep Apeniński, gdzie mógł reprezentować barwy takich klubów, jak Bologna FC i Novara Calcio 1908. Kolejnym krokiem w karierze zawodnika były przenosiny do czeskiej Sigmy Ołomuniec, której koszulkę przywdziewał łącznie w 81 meczach. W 2018 roku defensor zasilił szeregi Sparty Praga. W klubie ze stolicy Czech rozegrał 34 spotkania, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. W ostatnim czasie piłkarskiego doświadczenia nabywał w rosyjskim FK Orenburg oraz kazachskim FK Astana, gdzie przebywał na wypożyczeniu.

Wisła Kraków CLJ U-18 - Wiślanie Jaśkowice 2:2

W swoim ostatnim sparingu przed rozpoczęciem zmagań na boiskach Centralnej Ligi Juniorów podopieczni trenera Adriana Filipka zmierzyli się w Myślenicach z czwartoligowym zespołem Wiślan Jaśkowice. Od początku spotkania młodzi Wiślacy stosowali wysoki pressing, chcąc zyskać przewagę nad przeciwnikami, co im się udało i już w 8. minucie mogli cieszyć się z pierwszej bramki, której autorem został Wiktor Szywacz. Biała Gwiazda nie zamierzała poprzestać na tym trafieniu i konsekwentnie dążyła do podwyższenia swojego prowadzenia. Krakowianie dopięli swego w 36. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Kacper Chełmecki. Drużyna z Jaśkowic nie złożyła jednak broni i jeszcze przed przerwą zdołała zdobyć bramkę kontaktową, W drugiej połowie Wisła stwarzała swoje sytuacje, ale piłkę w bramce umieścili gracze czwartoligowca i w finalnym rozrachunku spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Płock - Wisła Kraków 1:3

Wczesnopopołudniowe starcie w Płocku od początku było niezwykle zacięta, a obie drużyny toczyły zaciętą batalię o każdy centymetr boiska. W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na Stadionie im. Kazimierza Górskiego bramki nie padły. Wszystko jednak zmieniło się po przerwie. Jako pierwsi cios zadali gospodarze, którzy na drugą połowę wyszli niezwykle zmotywowani. W 67. minucie Mateusz Szwoch prostopadłym podaniem obsłużył Damiana Rasaka, który mocnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Mateusza Lisa. Nafciarze zyskali przewagę i raz za razem wyprowadzali kolejne ataki, jednak na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę wyrównującą zdobyli gracze spod Wawelu, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Rafał Boguski, który będąc przy linii końcowej zdołał przelobować bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Petera Hyballi poszli za ciosem i już trzy minuty później mogli cieszyć się z prowadzenia, które strzałem głową zapewnił kolejny zmiennik – Uroš Radaković. W samej końcówce płocczan dobił „Boguś”, który sprytnie nawinął obrońcę w polu karnym i zdobył swoją drugą bramkę w niedzielnym spotkaniu, czym zapewnił krakowianom cenne trzy punkty.