Aktualności

Przy R22: 18-24.03

1 miesiąc temu | 25.03.2024, 08:00

Za nami kolejny tydzień, w trakcie którego miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z Białą Gwiazdą w tle. Postanowiliśmy więc przypomnieć Wam to, co w ostatnich siedmiu dniach wydarzyło się przy Reymonta.

Wisła najlepsza w I Memoriale Adama Musiała i Andrzeja Iwana

Piłkarskie święto dla młodych zawodników miało miejsce w ubiegły weekend przy ulicy Dekerta. W wyjątkowym poświęconym wiślackim Legendom - Adamowi Musiałowi i Andrzejowi Iwanowi - wygrała Biała Gwiazda, a w finale jedną z bramek zdobył… wnuk wybitnego obrońcy Oliwer Musiał.

Andrzej Iwan i Adam Musiał to postaci, które złotymi literami zapisały się w historii Wisły Kraków. Wybitni zawodnicy, reprezentacji Polski, medaliści mistrzostw świata, piłkarze charakterni i gotowi do poświęceń.

Turniej to nie tylko świetna okazja do sprawdzenia umiejętności piłkarskich na tle nie tylko krajowych rywali, ale także do poznania bliżej Legend klubu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Akademię Wisły Kraków, Akademię Piłkarską 21, Fundację AJ Hearts, a partnerem zostało Stowarzyszenie Historia Wisły, które pomogło w merytorycznym przygotowaniu.

Do Memoriału przystąpiły drużyny z kategorii U-10, wśród których znalazły się – obok Wisły Kraków – AP21, Banik Ostrawa, Cracovia, Górnik Zabrze, Hutnik Kraków, ROW Rybnik, Wanda Kraków, Wieczysta Kraków, Wisła Kraków, Wisła Kraków Londyn i Zagłębie Sosnowiec.

Rywalizacje grupowe kończyły się meczami w ćwierćfinale, w którym spotkała się Wisła z Cracovią. Biała Gwiazda nie dała szans rówieśnikom, notując wygraną 4:0. Z kolei w półfinale Banik ograł Hutnika 2:1, a Wisła Zagłębie Sosnowiec 2:0.W finale zwyciężyła - a jakże - Wisła Kraków, która pokonała Banika 2:0. Poczynania na boisku śledziły rodziny Legend, a część z nich… zameldowała się również na murawie! Mowa o Tomaszu Musiale i jego synu Oliwerze, którzy mieli swój udział właśnie w finałowym starciu. Arbiter Tomasz Musiał poprowadził to najważniejsze starcie w roli sędziego, a jego syn zanotował jedno z trafień. Drugie padło łupem Kamila Mrozowskiego.

Gratulujemy i czekamy na kolejne edycje!

Analiza parametrów ciała wraz z Rafałem Baranem

W miniony wtorek zawodnicy pierwszej drużyny przeszli badania parametrów ciała pod czujnym okiem klubowego dietetyka - Rafała Barana. GALERIA

WIŚLACKIE EKOKUBKI już w kwietniu przy R22!

Decyzja o wprowadzeniu Ekokubków na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie to krok w kierunku poprawy jakości obsługi kibiców i generowania dodatkowych przychodów dla Klubu. System kaucjonowanych ekokubków wielorazowego użytku jest popularny na wielu europejskich arenach sportowych od wielu lat, a teraz - dzięki zaangażowaniu członków Socios Wisła Kraków - zadebiutuje również na stadionie przy R22!

Wprowadzenie nowego produktu na Stadion Miejski podczas meczów Białej Gwiazdy to także kolejny krok w rozwoju projektu marki Wiślackie, która przynosi realne korzyści zarówno Klubowi, jak i Stowarzyszeniu. Dzięki inwestycji Socios w sprzęt do dystrybucji piwa na stadionie piwo Wiślackie jest obecne na obiekcie od ponad dwóch lat. W listopadzie ubiegłego roku inwestycja została spłacona z zysków ze sprzedaży trunku, co dało możliwość rozwoju projektu i wejścia na kolejny etap.

Zastąpienie jednorazowych kubków trwałymi, kaucjonowanymi ekokubkami pozwoli znacząco zmniejszyć produkcję odpadów na stadionie. Kubki te stanowią również unikalną pamiątkę dla kibiców dzięki kolekcjonerskiemu akcentowi. Ich wprowadzenie podniesie także samą jakość spożywania napojów na meczach.

System działania ekokubków jest prosty - przy zakupie napoju kibic otrzyma kubek, za który doliczana jest kaucja zwrotna. Po zakończeniu konsumpcji może kubek zwrócić i otrzymać kaucję lub, rezygnując z kaucji, zatrzymać go na własność.

Po raz kolejny dziękujemy Socios Wisła Kraków za wyjątkowe zaangażowanie i współpracę przy realizacji kolejnego projektu, mającego zapewnić dalszy rozwój Klubu. Cieszymy się, członkowie Stowarzyszenia poparli tę inicjatywę w przeprowadzonym głosowaniu i po raz kolejny obdarzyli nas swoim zaufaniem.

I Ty dołącz do Socios i wspieraj Białą Gwiazdę!

Pogadanka z Patryczkiem, afera z telefonem i upragnione trzy punkty!

Wisła Kraków zwyciężyła w 24. kolejce ligowych rozgrywek z zespołem Miedzi Legnica. Spotkanie przy R22 zakończyło się rezultatem 2:0, a dubletem przed swoimi kibicami popisał się Angel Rodado. Zapraszamy na krótkie sprawozdanie z tego spotkania.  Obejrzyj kulisy z tego spotkania! KULISY

Słonecznie i pracowicie w Myślenicach

Praca w bazie treningowej Wisły wre! Obejrzyj galerie z treningu! GALERIA

#WISSTA: Sparingowa porażka z ligowym rywalem

Porażką 1:2 ze Stalą Rzeszów zakończył się sparing Wiślaków rozegrany w przerwie na kadrę. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Dejvi Bregu.

Początek meczu należał do tych spokojnych, obie drużyny skupiły się na rozegraniu piłki i grze w środku pola. Jako pierwsi bramkę zaatakowali goście, ale piłkę powędkowała nad bramką. W odpowiedzi o strzał pokusił się Bregu, ale on także uderzył niecelnie. W kolejnych minutach gra wyglądała podobnie, chociaż częściej przy futbolówce utrzymywali się gospodarze, zmuszając do obrony i do fauli rywali.

W 14. minucie akcja przeniosła się w „szesnastkę” Wisły, lecz ostatecznie bez zagrożenia bramki strzeżonej przez Ratona. 18. minuta to faul Eneko w polu karnym Wisły na rywalu i ostatecznie rzut karny. Jedenastkę obronił jednak Raton i wciąż utrzymywał się wynik 0:0 po faulu Kutwy na Hrosu.

Po upływie 25 minut Stal odważniej zaatakowała i napierała na Białą Gwiazdę, lecz dobrze w defensywnie spisywali się krakowianie. Okazję mieli także zawodnicy Alberta Rude, a dokładnie Dawid Olejarka, który próbował zaskoczyć rywala uderzeniem, ale został zablokowany. Pięć minut przed końcem pierwszej części Wiślacy objęli prowadzenie. Bramkową akcję rozpoczął na prawej stronie Jaroch, który zagrał do Żyro, a ten podaniem obsłużył Bregu. Pomocnik nie pomylił się i wpakował futbolówkę do siatki.

To nie był jednak koniec bramek na tę połowę. Tuż przed gwizdkiem sędziego zapraszającym zawodników do szatni Olejarka nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym rywala, a Karol Łysiak pokonał Kacpra Szewczyka pewnym strzałem pod poprzeczkę.

Jeden gol po przerwie

Początek drugiej połowy nie przyniósł klarownych sytuacji. Nadeszła ona dopiero w 55. minucie, kiedy to z piłką popędził Sobczak, odegrał ją do Żyro, a ten wypatrzył wpadającego w pole karne Baenę. Hiszpan jednak nie zdołał oddać celnego strzału z bliskiej odległości. Chwilę później ponownie dał o sobie znać Sobczak, lecz rywale zdążyli wybić futbolówkę na róg. Po wrzutce z narożnika boiska główkował Eneko, ale obok słupka.

Po chwili w szesnastkę wbiegł rozpędzony Alfaro, ale uprzedził go rywal i mieliśmy ponownie rzut rożny. 70. minuta to kolejna akcja Wisły. Tym razem za sprawą Omraniego, który nie wpisał się jednak na listę strzelców. Dwanaście minut przed końcem rywalizacji bramkę na 2:1 zdobyła Stal Rzeszów. Futbolówkę pod samą poprzeczną umieścił Krzysztof Danielewicz, wykorzystując rzut wolny. Do końca meczu krakowianie walczyli o wyrównanie, lecz brakowało precyzji w ostatniej fazie podania. Nie pomogła także seria stałych fragmentów gry i mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

Emeralld pozostaje z Białą Gwiazdą!

Firma Emeralld, która wraz z greenkeeperami Wisły Kraków dba o jakość murawy przy R22 oraz w ORLEN OIL Centrum Treningowym w Myślenicach, pozostaje w gronie Partnerów Klubu. Współpraca została przedłużona o kolejny rok.

Murawa na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie od lat wyróżnia się na tle innych boisk piłkarskich. Połączenie pracy wiślackich greenkeeperów wraz z preparatami oraz z wiedzą ekspertów Emeralld są gwarancją wysokiej jakości.

Z usług Partnera Wisły korzystają m.in. Ogród Zamku Królewskiego w Warszawie, popularne w Polsce pola golfowe, jak: Przytok Golf, Kalinowe Pola, Toya Golf, Binowo Park czy Karolinka Golf. Swoim doświadczeniem Emeralld chętnie dzieli się także podczas okazjonalnych wydarzeń sportowych, na przykład podczas Mistrzostw Świata U-20, kiedy to firma czuwała nad przygotowaniem murawy na stadionach w Bielsku-Białej oraz w LublinieEmeralld chętnie wymienia się także dośwadczeniem, organizując największy w Polsce cykl szkoleń dla groundsmenów oraz greenkeeperów.