Przegrana Słowenii U-21 w meczu z Włochami. Występ Žana Medveda od pierwszej minuty

3 lata temu | 30.03.2021, 23:08

Mecz z udziałem Wiślaka.

Reprezentacja Słowenii przed rozpoczęciem tego spotkania znajdowała się w dość trudnym położeniu, bowiem w dwóch pierwszych kolejkach udało jej się zdobyć zaledwie jeden punkt. W meczu otwarcia ulegli Hiszpanii aż 0:3, a w kolejnym spotkaniu zremisowali z Czechami 1:1. Włosi także nie zaczęli tego turnieju w dobrym stylu, ponieważ do potyczki ze Słowenią udało im się zgromadzić dwa punkty.

Dobry początek nie wystarczył

Słoweńcy w pierwszych minutach wtorkowego spotkania byli niezwykle aktywni. Szukali wolnych przestrzeni oraz szans na zdobycie pierwszego gola. Już w 3. minucie Elsnik zdecydował się na strzał ze sporej odległości, ale piłka po tej próbie nie znalazła się w siatce rywala. Po kilku minutach sporej przewagi drużyny, w której występuję Žan Medved do głosu zaczęli dochodzić Włosi. W 10. minucie Maggiore otrzymał świetną piłkę z lewej strony boiska, wycofał ją do jednego z kolegów z drużyny, a ten postanowił sprawdzić czujność golkipera rywali. Bramkarzowi udało się obronić tę próbę, ale piłka po interwencji jednego z obrońców spadła pod nogi Maggiore, który wpakował ją do siatki.

Dziesięć minut później Raspadori otrzymał idealne podanie z połowy boiska, urwał się obrońcom, którzy stracili nad nim kontrolę, a następnie popędził z piłką w pole karne i świetnym strzałem wykończył akcję. Był to pierwszy gol tego piłkarza w tej edycji turnieju. W 25. minucie było już 3:0 dla Włochów. Tym razem w polu karnym faulowany był jeden z graczy tej drużyny, a sędzia nie zastanawiając się zbyt długo wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Cutrone i ulokował futbolówkę między słupkami. Najbliżej strzelenia pierwszej bramki dla Słowenii był z kolei Matko. W 37. minucie otrzymał dobre podanie w pole karne, odwrócił się z piłką, mając na plecach rywala, oddał strzał na bramkę z niewielkiej odległości, ale golkiper przeciwnika ofiarną interwencją uchronił swój zespół przed stratą gola. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym gości faulowany był Cutrone i to właśnie sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość, lecz nie zdołał zaskoczyć Vekicia i ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 3:0 dla Włochów.

Zdecydowana przewaga Włochów

Selekcjoner Słowenii bardzo szybko zareagował na boiskowe wydarzenia, bowiem od początku drugiej połowy postanowił wprowadzić aż trzech nowych graczy. Na niewiele się to zdało, ponieważ już pięć minut po wznowieniu meczu Cutrone fantastycznym uderzeniem z kilkunastu metrów zaskoczył bramkarza rywala. Mimo niekorzystnego wyniku goście starali się przynajmniej zmniejszyć rozmiar porażki, czego efektem było kilka strzałów na bramkę, jednakże w większości próby te były niecelne. W 58. minucie Žan Medved dobrym podaniem obsłużył Matko, ale ten nie opanował dobrze piłki i z akcji ostatecznie nic nie wyszło. Minutę później Cerin spróbował swojej szansy z 16. metrów, ale nieskutecznie. W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, ale nadal Włosi mieli sporą przewagę. W 77. minucie powinno być 5:0, lecz tym razem bramkarz gości wykazał się niesamowitym refleksem i nie pozwolił Cutrone zdobyć kolejnego gola. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Marchizza otrzymał drugą żółtą - i w konsekwencji czerwoną - kartkę, co sprawiło, że Włosi musieli kończyć ten mecz w 10.
Trudna sytuacja Słowenii

Po trzech kolejkach Słoweńcy nadal mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w grupie B. Z kolei Włosi po wtorkowej wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli z pięcioma punktami, będąc tuż za plecami Czechów. Na tę chwilę w tabeli przewodzi Hiszpania, która zgromadziła aż siedem oczek.

Włochy U-21 - Słowenia U-21 4:0 (3:0)
1:0 Maggiore 10'
2:0 Raspadori 20'
3:0 Cutrone (k) 25'
4:0 Cutrone 50'

Włochy U-21: Carnesecchi - Lovato (54' Marchizza), Gabbia, Ranieri - Bellanova (54' Zapa), Frattesi, Pobega (73' Pirola), Maggiore, Sala - Raspadori (74' Colombo), Cutrone (86' Frabotta)

Ławka rezerwowych: Cerofolini, Colombo, Frabotta, Marchizza, Pirola, Plizzari, Zappa

Słowenia U-21: Vekic - Kolmanic (81' Ploj), Karic, Brekalo (46' Stojinović), Zinic - Prelec (46' Svetlin), Gnezda Cerin, Zaletel, Matko - Medved (71' Celar), Elsnik (46' Petrović)

Ławka rezerwowych: Leban, Celar, Gorenc, Horvat, Kolobaric, Ogrinec, Petrovic, Ploj, Rogelj, Stojinovic, Svetlin, Turk