Przełamanie na piątkę! Wisła - Arka 5:1

1 rok temu | 27.08.2023, 15:59

Niedzielne popołudnie mogło oznaczać tylko jedno! Kolejne stracie Wiślaków w ramach 6. kolejki Fortuna 1. Ligi, w którym drużyna Radosława Sobolewskiego pewnie pokonała Arkę Gdynia 5:1.

Wymarzony to był początek meczu dla Białej Gwiazdy! 5. minuta przyniosła akcja Goku wykończoną golem przez Rodado. Radość po strzelonym golu nie trwała zbyt długo. W 10. minucie groźny kontratak przeprowadziła Arka, a Czubak władował piłkę do bramki. Po wyrównaniu obie drużyny były zdeterminowane, by ponownie wyjść na prowadzenie i to Biała Gwiazda była bliska strzeleniu gola na 2:1, ale słupek zatrzymał uderzenie Goku. W 37. minucie nastąpił nagły zwrot akcji, kiedy to futbolówkę w siatce ponownie umieścił Rodado. Dzięki temu gospodarze schodzili do szatni z bramkową przewagą.

Hat-trick, gol debiutancki…

Wiślacy zdeterminowani i głodni wygranej wyszli na drugą połowę. Pracujący na gola Goku doczekał się trafienia w 73. minucie. Skutecznie znalazł dla siebie miejsce w polu karnym, wykorzystał uśpienie rywali i władował futbolówkę do bramki. Wiślacy nie zamierzali odpuszczać i swobodnie poczynali sobie na boisku przy R22. Efektem ich determinacji był hat-trick Rodado skompletowany w 83. minucie. Festiwal strzelecki dopełnił Olejarka, zaliczając premierowe trafienie w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

5:1 Olejarka 90'+5'

Wisła: Raton – Szot (79' Jaroch), Uryga, Colley, Satrustegui (76' Junca) – Carbo (76' Basha) – Baena (79' Villar), Duda, Goku (87' Olejarka), Alfaro – Rodado

Arka: Chudy - Stolc, Marcjanik, Azacki - Lipkowski, Bednarski (83' Borecki), Milewski, Gojny (69' Predenkiewicz) - Adamczyk (61' Skóra), Kobacki (83' Sawicki) - Czubak

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Goku, Basha - Gojny, Azacki, Czubak. Żółtą kartką ukarany został również drugi trener Wisły Bogdan Zając

Widzów: 14 118.