Niespełnione nadzieje: Wisła Kraków - Odra Opole 1:3

1 rok temu | 18.08.2023, 23:15

To nie był udany wieczór przy Reymonta... Spotkanie w ramach 5. kolejki zakończyło się porażką krakowian 1:3, którzy od 19. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Igora Sapały.

Z pięcioma zmianami w wyjściowym składzie podeszli do rywalizacji Wiślacy. Chociaż od początku mieli optyczną przewagę nad rywalami, to nie stworzyli sobie realnego zagrożenia pod bramką Odry. Początek meczu napędzały stałe fragmenty gry w wykonaniu obu drużyn. W 19. minucie gospodarze zmuszeni byli do zmiany ustawienia gry, a powodem była druga żółta - a w konsekwencji czerwona - kartka dla Igora Sapały. Od 30. minuty gra mocno nabrała tempa, oba zespoły zintensyfikowały działania. Najpierw Raton uratował graczy trenera Sobolewskiego, posyłając na poprzeczkę piłkę po strzale Antczaka, później z kolei rywala zaskoczyć próbował Goku. Finalnie to Wisła schodziła do szatni z jednobramkowym powodzeniem, bowiem futbolówkę do własnej siatki skierował Kamiński po wrzutce Alfaro ze stałego fragmentu gry.

Trzy ciosy Odry

Po zmianie stron to Odra przejęła inicjatywę i chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy mogła doprowadzić do wyrównania. Brakowało milimetrów, aby wynik uległ zmianie. Goście wraz z upływem minut wciąż atakowali, przez co Ratón miał pełne ręce roboty. W 80. minucie futbolówkę do bramki swojego byłego klubu skierował Żemło, bramkarz Wisły nie zdołał zainterweniować. Cztery minuty później było już 2:1 dla opolan po strzale Suli, a doliczony czas gry przyniósł gościom trzecie trafienie. Jego strzelcem ponownie Sula.

Wisła Kraków - Odra Opole 1:3 (1:0)

1:0 Kamiński (s.) 45'+1'