Nerwowo, ale zwycięsko: Polonia - Wisła 2:3

1 rok temu | 30.07.2023, 15:00

Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem wielu emocji i nieprzewidywalnych zdarzeń piłkarskich. W meczu z Polonią Warszawa padło łącznie aż 6 bramek, a trzy z nich dały Wiśle 3 punkty.

W ramach 2. kolejki Fortuna 1 Ligi Wiślacy udali się do Warszawy, gdzie zmierzyli się z tutejszą Polonią. Od samego początku Biała Gwiazda dążyła do otwarcia wyniku meczu. Szanse na gole mieli chociażby Goku czy Villar, ale piłka nie chciała zatrzepotać w siatce. Rywale zmuszeni byli do kontrataków, które nie przynosiły rezultatów. Na chwilę przed przerwą Miki Villar pokusił się kolejne uderzenie, dając tym samym prowadzenie drużynie z Wawelu.

Nieprzewidywalna druga połowa

Na drugą połowę obie drużyny wyszły w niezmienionym składzie. 54. minuta przyniosła dobre dośrodkowanie Junki, a jego podanie skutecznie wykończył Rodado. Tym samym Angel zapewnił swojej drużynie trochę oddechu. Chwila ta nie trwała jednak zbyt długo. W 64. minucie golkipera Wisły pokonał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mateusz Michalski, strzelając gola kontaktowego. Chęć zdobycia bramki przez oba zespoły rosła, a gra nabrała tempa. W drugiej części spotkania arbiter był zmuszony pokazać kilka kartek, by ugasić emocje panujące wśród zawodników. W doliczonym czasie gry piękną bramkę na 3:1 zdobył Szymon Sobczak, zaliczając premierowe trafienie w barwach Białej Gwiazdy. Gdy wydawało się, że takim wynikiem skończy się potyczka... padł gol dla Czarnych Koszul, które złapały wiatr w żagle. Niemalże ostatnia akcja meczu przyniosła kolejne trafienie dla gospodarzy, którego ostatecznie arbiter nie uznał i Wiślacy wrócili pod Wawel z 3 punktami.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2:3 (0:1)
0:1 Villar 44'
0:2 Rodado 53'
1:2 Michalski 64'
1:3 Sobczak 90+1'
2:3 Grudniewski 90+7'

Polonia: Kuchta - Kowalski-Haberek, Grudniewski, Wełna - Pawłowski (61' Michalski), Marciniec, Koton (72' Piątek), Fadecki - Kluska (61' Biedrzycki), Bajdur (75' Zawistowski) - Tomczyk (61' Kobusiński)

Wisła: Raton – Jaroch (78' Szot), Łasicki, Satrustegui, Junca - Duda, Basha (63' Tachi) - Villar, Goku (78' Olejarka), Alfaro (85' Baena) - Rodado (85' Sobczak)
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Wyszowate)

Żółte kartki: Bajdur, Koton, Kobusiński, Pawłowski – Basha, Junca. Czerwona kartka: Kobusiński (90+3' za drugą żółtą)