TS Wisła Kraków SA

Komunikat TS Wisła Kraków SA

1 miesiąc temu | 26.05.2024, 17:20
Komunikat TS Wisła Kraków SA

Celem nadrzędnym i kluczowym postawionym przed drużyną w sezonie 2023/2024 był awans do Ekstraklasy. Zespół Wisły Kraków uplasował się poza strefą barażową i stracił szansę na walkę o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce.

Miejsce, które zajęła drużyna Białej Gwiazdy w tabeli ligowej, znajduje się zdecydowanie poniżej zakładanych oczekiwań sportowych. Od dłuższego czasu kompleksowej analizie poddane zostały również wszystkie aspekty funkcjonowania klubu zarówno te historyczne, jak i bieżące, które bez względu na poziom rozgrywkowy wymagają kolejnych reform.

Mijający sezon miał złożony charakter. Po raz pierwszy raz od 21 lat wygraliśmy Puchar Polski na PGE Narodowym, co umożliwi klubowi udział w eliminacjach Ligi Europy.

Założenia finansowe na kolejną edycję były budowane dwutorowo - w przypadku awansu do Ekstraklasy i jego braku. Oznacza to, że funkcjonowanie Wisły Kraków nie jest zagrożone, natomiast budżet klubu wymaga ponownego dostosowania do pierwszoligowych warunków. Wpływy z tytułu wywalczonego FORTUNA Pucharu Polski oraz eliminacji do Ligi Europy/Ligi Konferencji przeznaczone zostaną na bieżącą działalność. O dalszych krokach będziemy informować w następnych tygodniach.

Do końca czerwca klub przedstawi strategię funkcjonowania organizacji w perspektywie 3 lat, obejmującą wszystkie poziomy rozgrywkowe.

Zmiany w pionie sportowym Wisły Kraków, w tym na stanowisku trenera głównego, którego wizja miała być w sporej części związana z reformą akademii od najmniejszych roczników po pierwszą drużynę, wpłynęły na publikacją planu 3-letniego. Aktualnie Klub dostosowuje projekt do nowych warunków. Po zakończeniu okna transferowego strategia zostanie zaktualizowana, a następnie zamknięta w stosownym dokumencie.

Udostępnij