Gwiazda Lechii: Lukas Haraslin

5 lat temu | 26.07.2019, 13:10

Sylwetka słowackiego skrzydłowego.

Słowacki skrzydłowy ma za sobą bardzo dobry poprzedni sezon, a zwłaszcza jego pierwszą część. Jesienią 23-latek był jedną z wiodących postaci w naszej Ekstraklasie i ofensywnym liderem przodującej w tabeli Lechii. Wiosna w wykonaniu Haraslína była już zdecydowanie słabsza (tylko jeden zdobyty gol), ale było to spowodowane przede wszystkim kontuzją, która nie pozwoliła mu wrócić do rywalizacji po przerwie zimowej wraz z resztą drużyny. Mimo to, Słowak zgromadził na swoim koncie cztery trafienia i osiem asyst w lidze oraz jedną bramkę w Pucharze Polski, dzięki czemu trafił do notatników wielu futbolowych skautów, a także zadebiutował w reprezentacji.

Wymarzony debiut

Trzeba przyznać, że Haraslín zaliczył w kadrze prawdziwe wejście smoka. W wygranym 5:1 sparingu z Jordanią ofensywny piłkarz Lechii zameldował się na murawie po zmianie stron i w niecałe pół godziny wpisał się na listę strzelców i zanotował dwa ostatnie podania. Kilka dni później otrzymał od selekcjonera cztery minuty w meczu Eliminacji do mistrzostw Europy z Azerbejdżanem, wygranym przez Słowację także 5:1.