TS Wisła Kraków SA

Finał: zapowiedź #WISBBT

1 miesiąc temu | 25.05.2024, 11:50
Finał: zapowiedź #WISBBT

W ostatniej kolejce ligowego sezonu Wisła Kraków podejmie na swoim obiekcie drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tak, jak w przypadku wszystkich pozostałych spotkań 34. serii gier FORTUNA 1 Ligi starcie małopolskich drużyn rozpocznie się 26 maja o godzinie 15:00.

Finał, walka o wszystko czy też mecz ostatniej szansy – wszystkie te określenia w pewien sposób oddają trudną sytuację, w której znalazła się krakowska Wisła. Po serii ligowych niepowodzeń podopieczni trenera Alberta Rudé znaleźli się na 9. pozycji w tabeli, wyraźnie oddalając się od strefy barażowej. Nie oznacza to jednak, że Biała Gwiazda całkowicie utraciła szansę na awans do Ekstraklasy. Pierwszym i najważniejszym krokiem w tym kierunku będzie pokonanie ekipy Marcina Brosza, która to w poprzedniej kolejce wysłała poważny sygnał ostrzegawczy, pokonując GKS Tychy wynikiem aż 6:1.

Często mówi się, że najgorszy scenariusz w futbolu to taki, w którym pomyślny rezultat nie zależy wyłącznie od siebie. Takim właśnie okolicznościom w ostatnim spotkaniu stawić czoła będą musieli Wiślacy - zwycięstwo nad klubem z Niecieczy może ostatecznie nie zagwarantować im udziału w rywalizacji barażowej. Ważny tutaj będzie również przebieg pozostałych spotkań, w których równolegle rozstrzygać będzie się ostateczny układ tabeli.

Często poruszanym w mediach tematem była sytuacja kadrowa. Do finiszu zasadniczej części rozgrywek nasz zespół przystępuje z dość rozległą listą nieobecności. Za względu na kontuzje i zebrane kartki sztab trenerski Wisły Kraków przy wybieraniu składu będzie zmuszony pominąć łącznie aż siedem nazwisk. Na przestrzeni całego tygodnia do treningów z pierwszą drużyną włączonych zostało kilku młodych zawodników z zespołu rezerw, którzy w razie potrzeby będą gotowi, aby wkroczyć do gry.

Jak sam podkreślał nasz szkoleniowiec piłkarze w czerwonych koszulkach całą swoją uwagę poświęcą wydarzeniom na murawie. Odpowiednim rozwiązaniem jest skupienie się na aspektach wciąż znajdujących się po stronie Białej Gwiazdy, a więc na jak najlepszym występie przeciwko popularnym Słoniom. Tylko wtedy, zdobywając komplet punktów będzie można spoglądać na sytuacje na innych boiskach.

Razem po zwycięstwo!

Udostępnij