#CzasNaBelek: Ostatni test na remis

7 miesięcy temu | 02.02.2024, 16:12

Arda Kyrdżali to ostatni rywal Wiślaków podczas zimowego obozu przygotowawczego. Mecz kontrolny zakończył się wynikiem 2:2, a bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali Angel Rodado i Goku.

Od samego początku stroną dominującą była Wisła. Kwestią czasu było tylko zamknięcie akcji, które podopieczni Alberta Rudé wypracowywali sobie co rusz. Pierwszy gol przyszedł w 25. minucie, kiedy to Rodado skutecznie zamknął podanie Eneko. Sto osiemdziesiąt sekund później było 2:0. Tym razem Goku pokonał bramkarza przeciwnika precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku. W 34. minucie Rodado ponownie umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter uznał, że napastnik Białej Gwiazdy faulował w ataku zawodnika Ardy i wciąż było 2:0.

Chwilę później zakotłowało się w szesnastce Białej Gwiazdy, piłka wędrowała pomiędzy nogami rywali, ale sprawę rozstrzygnął Basha, wybijając ją daleko od bramki. Ostatnia faza była bardzo wyrównana, a więcej działo się w środku pola lub w okolicy szesnastki Wisły. Zawodnicy z R22 skupili się na próbach wyprowadzenia kontrataku, a jeden z nich przyniósł im rzut wolny. Piłka wrzucona przez Goku zapewniła zagrożenie, lecz żadnemu z kolegów z zespołu nie udało się wpakować jej do siatki.

Wyrównanie po przerwie

Druga połowa zaczęła się od niebezpiecznego zderzenia z udziałem Tokarczyka, po którym sztab medyczny musiał interweniować, a młody zawodnik kontynuował grę ze specjalnym opatrunkiem na głowie. Pierwsze realne zagrożenie ze strony Wisły przyszło w 57. minucie, gdy klarowne podanie otrzymał Rodado, lecz uderzył zbyt lekko i bramkarz przejął futbolówkę. Dwie minuty później powinien być rzut karny dla Wisły po zagraniu rywala ręką, lecz sędzia nie sięgnął po gwizdek. W odpowiedzi goście zanotowali kontaktowe trafianie po tym, jak wysuniętego Ratona przelobował przeciwnik.

W 65. minucie było już 2:2 po bezpodstawnie podyktowanym karnym, bowiem o faulu Krzyżanowskiego nie było mowy. Końcówka meczu ożywiła poczynania Wiślaków, którzy po zmianach zyskali więcej sił. Bliski szczęścia był w 71. minucie Sobczak, ale piłka nieznacznie minęła słupek. W następnej wypracowanej przez krakowian akcji podobnie wzięli udział Olejarka i Sobczak, ale skończyło się tylko różnym. W końcówce Wiślacy naciskali na przeciwnika, lecz wciąż nie potrafili złamać obrony ani z gry, ani ze stałego fragmentu. Przed końcowym gwizdkiem rywale próbowali wymusić karnego, ale tym razem arbiter podjął słuszną decyzję. Wynik się nie zmienił.

Wisła Kraków - Arda Kyrdżali 2:2 (2:0)

1:0 Rodado 26’