Czas na ćwierćfinał: Wisła - Stal Rzeszów 4:1

7 miesięcy temu | 07.12.2023, 20:30

Drużyna Wisły Kraków poprowadzona przez trenera Mariusza Jopa zameldowała się w 1/4 finału Pucharu Polski. Biała Gwiazda pokonała Stal Rzeszów 4:1 po trafieniach Szota, Rodado, Talara i Gogóła.

Mocno rozpoczęli pucharowe starcie zawodnicy z R22, którzy już w 7. minucie otworzyli wynik starcia. Na listę strzelców wpisał się Dawid Szot, płaskim strzałem pokonując byłego Wiślaka - Gerarda Bieszczada. Dobrze ustawienie Białej Gwiazdy w obronie sprawiło, że ekipa gości nie była w stanie przebić się przez defensywę.

Aktywniej było zatem w polu karnym Stali, gdzie śmielej poczynali sobie gracze trenera Jopa, brakowało jednak skuteczności. Swoich szans upatrywali chociażby Alfaro, Goku czy Rodado, którzy mogli pokusić się o kolejne trafienie dla gospodarzy. Na gole trzeba było jednak do drugiej części meczu.

Na dokładkę po przerwie

Druga odsłona to dominacja Wiślaków. W 50. minucie Baena wrzucił na głowę Rodado, który podwyższył wynik meczu. Chwilę później błąd Stali wykorzystał Talar, który przechwycił futbolówkę i płaskim uderzeniem dał krakowianom trzecią bramkę.

66. minuta to trafienie dla ekipy rzeszowskiej, a w protokole sędziego zapisał się wówczas Kądziołka. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z R22, gdy mocnym strzałem golkipera rywala pokonał Patryk Gogół.

Wisła Kraków - Stal Rzeszów 4:1 (1:0)