CLJ U-18: Zwycięska puenta: Wisła Kraków wicemistrzem Polski!

3 lata temu | 20.06.2021, 14:51

Młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18 wicemistrzami Polski.

>>>GALERIA<<<

Do ostatniego meczu w sezonie zawodnicy Białej Gwiazdy przystąpili niezwykle zmobilizowani i od pierwszego gwizdka arbitra przeszli do realizacji nakreślonych zadań, chcąc jak najszybciej narzucić rywalowi swoje warunki gry. Krakowianie utrzymywali się przy piłce i wymieniali serię podań, próbując przedostać się w okolice pola karnego gospodarzy. Gracze Escoli robili wszystko, by zatrzymać ofensywne zapędy Wisły, jednak nie zdołali ustrzec się przed stratą bramki, której autorem  w 20. minucie został Sławomir Chmiel. 19-latek otrzymał dobre podanie i mierzonym uderzeniem przy słupku umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie upragnione prowadzenie. Goście nie ustawali w swoich próbach i z wielką determinacją przypuszczali kolejne ataki, lecz żaden z nich nie przyniósł drugiego trafienia.

Stołeczna ekipa potrafiła jednak odpowiedzieć niebezpiecznym kontratakiem, który wyprowadziła w końcówce pierwszej połowy. W sytuacji sam na sam z Piotrem Zagórowskim znalazł się jeden z zawodników Escoli, jednak nie zdołał pokonać wiślackiego golkipera, dzięki czemu do przerwy podopieczni trenera Adriana Filipka prowadzili w stolicy Polski 1:0.

Stempel postawiony

Zespół gospodarzy nie miał już nic do stracenia i odważniej ruszył do przodu, skutkiem czego w drugiej odsłonie mecz stał się bardziej otwarty. Dogodne sytuacje strzeleckie potrafili wykreować sobie zarówno gospodarze, jak i goście, lecz mimo usilnych prób piłka nie zatrzepotała w siatce, a ostatnie spotkanie sezonu 2020/2021 zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków, która sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski!

Escola Varsovia Warszawa U-18 - Wisła Kraków U-18 0:1 (0:1)
0:1 Sławomir Chmiel 20’

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Piotr Zagórowski - Patryk Warczak, Kamil Głogowski, Paweł Koncewicz-Żyłka, Arkadiusz Ziarko - Mariusz Kutwa, Wiktor Szywacz - Sławomir Chmiel, Piotr Ćwik, Karol Sałamaj - Kacper Chełmecki

Ławka rezerwowych: Miłosz Jaskuła, Kamil Ładyga, Kacper Szewczyk, Michał Głogowski, Jakub Rachfalik, Karol Tokarczyk, Franciszek Stachoń