CLJ U-18: Biała Gwiazda dogoniła wynik. Wisła - Lech 2:2

5 lat temu | 25.08.2019, 10:05

Sprawozdanie z meczu juniorów starszych.

ZOBACZ GALERIĘ Z TEGO MECZU

W dwóch kolejkach w Centralnej Lidze Juniorów U-18 podopieczni trenera Marcina Pluty zgromadzili na swoim koncie trzy punkty. Na inaugurację sezonu przegrali (1:3) ze Śląskiem Wrocław, a przed tygodniem pokonali na wyjeździe Gwarek Zabrze (2:0).

Szybkie ciosy

Do 28. minuty nic nie zapowiadało, że goście z Poznania będą schodzić na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Na dodatek, oba gole zdobyli w krótkim odstępie czasu. Najpierw dobrą wrzutkę z prawego sektora boiska wykorzystał Damian Kołtański, pokonując golkipera Wisły strzałem głową, a zaledwie trzy minuty po nim na listę strzelców wpisał się Adrian Ratajczyk. Przy drugiej bramce dla Lecha dwukrotnie interweniował Michał Kot, lecz ostatecznie musiał ulec ofensywie przyjezdnych. Przed końcem pierwszej połowy znów na próbę przez Ratajczyka został wystawiony Kot, lecz tym razem nie dał się zaskoczyć.

Odrabianie strat

Było jasne, że w drugiej połowie zawodnicy Białej Gwiazdy muszą wziąć się do pracy i zacząć odrabiać straty. W 62. minucie podopieczni trenera Pluty ruszyli z kontratakiem, który w ostateczności pozwolił im na zdobycie bramki kontaktowej. Najpierw golkipera Lecha chciał pokonać Kacper Wydra, lecz ten odbił piłkę przed siebie. Futbolówka spadła pod nogi Sławomira Chmiela, który nie zmarnował okazji i dał Wiśle nadzieję.

Ozdobą spotkania był gol na wagę punktu. Jego autorem był Wiktor Szywacz, który w przerwie zmienił Patryka Pischingera. Zawodnik z rocznika 2002 uderzył z dystansu lewą nogą, a piłka wpadła do siatki, nie dając bramkarzowi żadnych szans na obronę.

Po upływie 60 minut zauważalna była aktywność Wisły na boisku i robiła wszystko, by odwróć losy spotkania. Pomimo kilku okazji w końcówce, spotkanie zakończyło się podziałem punktów. W 4. kolejce rywalem Białej Gwiazdy będzie Lechia Gdańsk.

Wisła Kraków - Lech Poznań 2:2 (0:2)
0:1 Kołtański 28’
0:2 Ratajczyk 31’
1:2 Chmiel 62’
2:2 Szywacz 67’

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Koncewicz-Żyłka, Maćkowiak, Pischinger (46’ Szywacz) - Zima, Duda (58’ Chełmecki), Nocoń (68’ Magdziarz), Ćwik (46’ Klimek), Chmiel - Wydra

Lech Poznań (skład wyjściowy): Bąkowski - Tomal, Wachowiak, Ratajczyk, Ławrynowicz, Szramowski, Fietz, Borowski, Makuch, Kołtański, Palacz