CLJ: Dwie porażki, jedna wygrana

5 lat temu | 03.09.2019, 10:44

Podsumowanie poczynań młodych Wiślaków.

CLJ U-18:

Po ostatnim remisie z Lechem Poznań (2:2), podopiecznym trenera Marcina Pluty przyszło podejmować kolejnego rywala - Lechię Gdańsk. Spotkanie był wyrównane, a dogodne sytuacje strzeleckie stwarzali sobie zarówno gospodarze, jak i goście. Równo po pół godzinie gry to jednak Lechia wyszła na prowadzenie. Biało-Zieloni nie mogli się jednak z niego cieszyć zbyt długo, bowiem już sześć minut później Kacper Chełmecki przeprowadził akcję lewą stroną boiska i przytomnie dograł piłkę do Antoniego Klimka, który pewnym strzałem po dłuższym rogu doprowadził do remisu. Niestety, w 65. minucie zawodnicy Lechii po raz drugi pokonali dobrze dysponowanego Michała Kota i po raz drugi tego dnia objęli prowadzenie. W finalnym rozrachunku to goście z Gdańska mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
Po czterech kolejkach Wisła plasuje się na 11. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie cztery punkty. Następne spotkanie piłkarze Marcina Pluty rozegrają 8 września, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Hutnika Kraków. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 17.00.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
1:1 Klimek 36’

Wisła Kraków: Kot, Warczak, Jania (Szmigielski 75’), Hoyo-Kowalski, Maćkowiak, Korotkiewicz (46’ Gzieło), Klimek (79’ Myszogląd), Duda, Wydra, Chełmecki, Magdziarz (65’ Nocoń)

CLJ-U17:

Piłkarze trenera Dawida Będkowskiego w 3. kolejce podejmowali zespół kieleckiej Korony. Po dwóch meczach bez zwycięstwa ekipę z Grodu Kraka interesował tylko i wyłącznie komplet punktów. Rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, bowiem w 25. minucie Kacper Zborowski posłał piłkę do siatki gości i Wisła objęła prowadzenie. Biała Gwiazda kontrolowała przebieg spotkania i na przerwę schodziła z prowadzeniem. Jednak w drugiej części spotkania goście z województwa świętokrzyskiego wykazali się wielką walecznością, strzelając trzy bramki i ostatecznie trzy punkty pojechały do Kielc.
Po trzech spotkaniach Wisła zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a przełamania złej passy piłkarze trenera Będkowskiego poszukają w Mielcu, gdzie zmierzą się z miejscową Stalą. Spotkanie zaplanowano na sobotę 7 września na godzinę 12.00.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:3 (1:0)
1:0 Kacper Zborowski 25’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski - Krystian Kuchnia (68’ Patryk Fundament), Karol Sałamaj (78’ Jakub Niedbała), Jakub Rachfalik (72’ Radosław Zając), Kamil Głogowski - Mikołaj Zięba (76’ Bartosz Pietruszka), Aleksander Zębala, Kacper Myszogląd (52’ Adam Kapusta), Michał Litwa - Kacper Zborowski, Bartosz Seweryn (75’ Feliks Grzybowski).

CLJ U-15:

W zgoła odmiennych nastrojach po swoim spotkaniu jest drużyna Wisły Kraków U-15. W pierwszych dwóch kolejkach Wiślacy zgarnęli komplet punktów i zaaplikowali rywalom aż dwanaście bramek! I tym razem nie było inaczej. Podopieczni trenera Patryka Jałochy po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że potrafią grać zarówno efektownie, jak i efektywnie, pewnie pokonując zespół Sandecji Nowy Sącz 4:0. Jednakże w pierwszej połowie zawodnicy gości skutecznie postawili się Wiśle i do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej części spotkania piłkarze trenera Jałochy do dobrej gry dołożyli również skuteczność. Strzelanie dla Białej Gwiazdy rozpoczął Michał Bajor, który zdobył pierwszą i drugą bramkę, a kolejne dwie dołożył Mateusz Stanek. Po trzech kolejkach Wisła z kompletem punktów pewnie przewodzi w ligowej tabeli.

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 4:0 (0:0)
1:0 Michał Bajor 44′,
2:0 Michał Bajor 60’
3:0 Mateusz Stanek 65’
4:0 Mateusz Stanek 70’

Wisła Kraków: Jakub Stępak - Michał Głogowski (65′ Dawid Kutermak), Jakub Krzyżanowski, Kacper Przybyłko (41′ Marcin Górkiewicz), Maksymilian Rachfał -Bartłomiej Sowa (41′ Jakub Madej), Michał Bajor (65′ Kacper Depta), Bartosz Zimnicki (65′ Ian Morgan) Wojciech Urbański, Michał Prochowicz (55′ Dawid Pieniążek) - Mateusz Stanek