CLJ: Dwa zwycięstwa i remis

5 lat temu | 21.08.2019, 10:51

Podsumowanie poczynań CLJ.

CLJ U-18:

Podopieczni trenera Marcina Pluty zrehabilitowali się po nieudanej inauguracji sezonu, kiedy to przed tygodniem przegrali ze Śląskiem Wrocław 1:3. W 2. kolejce zmierzyli się z nowym zespołem Centralnej Ligi Juniorów - Gwarkiem Zabrze i z delegacji wrócili z trzema punktami. Strzelanie dla Białej Gwiazdy jeszcze w pierwszej połowie rozpoczął Aleks Leśniak, wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu piłki ręką przez jednego z rywali. W 69. minucie kropkę nad „i” postawił Sławomir Chmiel i podwyższył prowadzenie Wisły na 2:0.

Po dwóch spotkaniach Wisła zajmuje 9. pozycję w tabeli z dorobkiem trzech oczek. Kolejnym przeciwnikiem drużyny trenera Pluty będzie Lech Poznań. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia na godzinę 12.00.

Gwarek Zabrze - Wisła Kraków 0:2 (0:1)
0:1 Aleks Leśniak 20’ (k.)
0:2 Sławomir Chmiel 69’

Wisła Kraków: Michał Kot - Patryk Warczak, Jakub Zima, Maciej Maćkowiak, Aleksander Szmigielski - Aleks Leśniak (58’ Kacper Gzieło), Kacper Duda (53’ Wiktor Szywacz), Kacper Wydra - Szymon Nocoń (75’ Mateusz Magdziarz), Daniel Wolak (68’ Kacper Myszogląd), Sławomir Chmiel

CLJ U-17:

Przed rozpoczęciem nowego sezonu w zespole U-17 zaszło sporo zmian personalnych. Drużynę, w której składzie będą występować zawodnicy z roczników 2003 i 2004, poprowadzi Dawid Będkowski. W 1. kolejce jego podopieczni zmierzyli się z bardzo dobrze znanym sobie rywalem - Podgórzem Kraków. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli Białej Gwiazdy. Goście w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Kamila Olesia, który z bliskiej odległości pokonał Piotra Zagórowskiego. Wiślacy szybko ruszyli do odrabiania strat i choć często doprowadzali akcję pod pole karne przeciwnika, to brakowało najważniejszego - strzałów na bramkę. Ostatecznie, jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu. W 43. minucie Karol Sałamaj dobrze zachował się w polu karnym i strzałem głową zamknął dośrodkowanie z prawego sektora boiska, pokonując bramkarza Podgórza. W drugiej części spotkania rezultat nie uległ zmianie, choć zawodnicy trenera Będkowskiego mieli świetną okazję na przechylenie szali na swoją korzyść. Wiśle został przyznany rzut karny, lecz intencję Mateusza Kulmy wyczuł golkiper gości i obronił jego strzał.

W 2. kolejce zespół U17 wyruszy w podróż na Podkarpacie, gdzie zagra z Karpatami Krosno (24 sierpnia o godzinie 12.30).

Wisła Kraków - Podgórze Kraków 1:1 (1:1)
1:1 Karol Sałamaj 43’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski - Krystian Kuchnia, Kacper Zborowski (57′ Filip Jania), Mateusz Kulma, Kamil Głogowski (76′ Radosław Zając) - Dorian Gądek (57′ Mariusz Kutwa), Bartosz Seweryn, Mikołaj Zięba (69′ Jakub Jania), Karol Sałamaj (61′ Feliks Grzybowski), Aleksander Zębala - Michał Litwa.

CLJ U-15:

Zespół U-15 z przytupem zainaugurował rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów i pokonał Stal Rzeszów 5:0. Początek spotkania był wyrównany, lecz z upływem czasu to podopieczni trenera Patryka Jałochy zaczęli przejmować inicjatywę. Mecz rozstrzygnął się jeszcze w pierwszej połowie, podczas której zawodnicy Białej Gwiazdy czterokrotnie pokonywali bramkarza. W 14. minucie w pięknym stylu Jakub Krzyżanowski rozpoczął strzelanie. Lewy obrońca podszedł do rzutu wolnego i bezpośrednim strzałem w samo okienko nie dał najmniejszych szans golkiperowi Stali. Kolejne dwa trafienia na swoje konto mógł dopisać debiutujący z Białą Gwiazdą na piersi Mateusz Stanek, a na 4:0 podwyższył Wojciech Urbański. Druga połowa upłynęła pod dyktando Wisły, która raz za razem tworzyła sytuacje bramkowe. Ostatecznie, gol padł tylko w 60. minucie, a piłkę w siatce umieścił kolejny debiutant - Michał Bajor.

Wisła Kraków - Stal Rzeszów 5:0 (4:0)
1:0 Jakub Krzyżanowski 14′
2:0 Mateusz Stanek 23′
3:0 Mateusz Stanek 34’
4:0 Wojciech Urbański 37′
5:0 Michał Bajor 60′

Wisła Kraków: Jakub Stępak (r. 2006) - Michał Głogowski, Jakub Krzyżanowski (r. 2006), Kacper Przybyłko, Maksymilian Rachfał, Marcin Górkiewicz, Bartosz Zimnicki, Adam Pieniądz, Wojciech Urbański, Dawid Kutermak - Mateusz Stanek. oraz Kacper Depta, Michał Prochowicz (r. 2006), Bartłomiej Sowa, Filip Iwański, Ian Morgan, Michał Bajor