CLJ: Cztery punkty z dziewięciu

5 lat temu | 26.08.2019, 13:32

Podsumowanie poczynań CLJ.

CLJ U-18:

Podopieczni trenera Marcina Pluty w 3. kolejce mierzyli się z Lechem Poznań, który po dwóch spotkaniach miał na koncie sześć punktów. Nie było to łatwe zadanie, bo Lechici w kilka minut rozbili defensywę gospodarzy, na skutek czego ci schodzili na przerwę, przegrywając 0:2. Wiślacy na drugą połowę wyszli z założeniem odrobienia strat, a ich gra poprawiła się za sprawą wprowadzonych graczy rezerwowych. W 62. minucie bramkę kontaktową zdobył Sławomir Chmiel, a kilka minut później pięknym uderzeniem lewą nogą popisał się Wiktor Szywacz. Zawodnik Białej Gwiazdy nie dał golkiperowi Lecha żadnych szans na obronę i tym samym zapewnił swojemu zespołowi cenny punkt.

Wisła Kraków zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli z dorobkiem czterech „oczek”, a w 4. kolejce zmierzy się z Lechią Gdańsk (30 sierpnia).

Wisła Kraków - Lech Poznań 2:2 (0:2)
0:1 Kołtański 28’
0:2 Ratajczyk 31’
1:2 Chmiel 62’
2:2 Szywacz 67’

Wisła Kraków: Michał Kot - Patryk Warczak, Paweł Koncewicz-Żyłka, Maciej Maćkowiak, Patryk Pischinger (46’ Wiktor Szywacz) - Jakub Zima, Kacper Duda (58’ Kacper Chełmecki), Szymon Nocoń (68’ Mateusz Magdziarz), Piotr Ćwik (46’ Antoni Klimek), Sławomir Chmiel - Kacper Wydra

CLJ U-17:

Wisła Kraków w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrała na wyjeździe z liderem tabeli - Karpatami Krosno 1:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie. Aleksander Zębala wypatrzył wysuniętego Michała Litwę i odegrał do niego futbolówę, która z początku mu odskoczyła. Obrońcy Karpat nie wykorzystali tego i dopuścili Litwę do strzału. Ten pozostał już tylko formalnością, ponieważ piłkarz Białej Gwiazdy przelobował golkipera, jednak gościom nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy. W 25. minucie arbiter przyznał Karpatom rzut wolny, którego po zamieszaniu w polu karnym i niepewnym wyjściu Piotra Zagórowskiego, zamienili na gola. To nie koniec pecha Wiślaków. Dwie minuty później zespół z Krosna prowadził już 2:1. Bramkarz rywali wznowił grę, a piłka spadła na głowę Jakuba Rachfalika, który nieszczęśliwie chciał ją odegrać do Zagórowskiego a koniec końców… przelobował go.

Podopieczni trenera Dawida Będkowskiego w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Koroną Kielce (31 sierpnia).

Karpaty Krosno - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
Michał Litwa 18’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Karol Sałamaj (62’ Krystian Kuchnia), Filip Jania, Jakub Rachwalik, Kamil Głogowski – Mikołaj Zięba (55’ Mateusz Kulma), Bartosz Seweryn (55’ Karol Tokarczyk, Aleksander Zębala (67’ Jakub Jania), Michał Litwa, Kacper Myszogląd – Kacper Zborowski (70’ Michał Anioł).

CLJ U-15:

W miniony weekend tylko zespół U-15 wyszedł zwycięsko ze swojego starcia i wysoko pokonał Akademię Piłkarską 21. W pierwszej połowie popis swoich umiejętności zademonstrował Mateusz Stanek, który w ciągu pięciu minut trzykrotnie pokonał golkipera rywali. Akademia próbowała jeszcze złapać kontakt i zdobyła pierwszą, i jak się potem okazało jedyną, bramkę. Jakub Stępak obronił strzał z rzutu wolnego, lecz przy dobitce był bezradny. Gdy obie drużyny wróciły na boisko, arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym i podyktował jedenastkę dla Wisły, którą na gola zamienił Maksymilian Rachfał. Na listę strzelców wpisali się też Michał Głogowski oraz Marcin Górkiewicz, a w 61. minucie Bartosz Zimnicki ustalił wynik na 7:1.

W 3. kolejce zawodnicy prowadzeni przez trenera Patryka Jałochę zmierzą się na Reymonta z Sandecją Nowy Sącz (31 sierpnia).

Akademia Piłkarska 21 - Wisła Kraków 1:7 (1:3)