TS Wisła Kraków SA

Anton Chichkan zawodnikiem Wisły Kraków

1 miesiąc temu | 20.02.2024, 20:53
Anton Chichkan zawodnikiem Wisły Kraków

28-letni bramkarz Anton Chickhan dołącza do drużyny Wisły Kraków. Umowa obowiązywać będzie do 4 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia.

Anton Chichan urodził się 10 lipca 1995 roku w Mińsku na Białorusi. Pierwszym klubem zawodnika był BATE Borysov, gdzie przechodził przez poszczególne szczeble - od juniorów, przez rezerwy do pierwszego zespołu. Zanim w sezonie 2017/2018 wraz z zespołem BATE sięgnął po mistrzostwo Białorusi, to przebywał na wypożyczeniu w FK Smolevichi, gdzie czerpał doświadczenie. Po powrocie dzięki dobrej postawie drużyny miał okazję występować nie tylko na szczeblu krajowym, ale także w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy Ligi Konferencji. Łącznie w klubie tym na szczebli seniorskim rozegrał 77 meczów, w tym 26 bez straty bramki.

Kolejnym przystankiem był FK Ufa. Na liczniku jego występów widnieje liczba 6 rozegranych spotkań, bowiem już we wrześniu 2022 roku przeniósł się do Dinamo Tibilisi. Rok później był już bramkarzem innego klubu z Gruzji – Dinamo Batumi – w którym rozegrał 23 mecze na szczeblu ligowym i europejskim.

Anton Chichkan ma na swoim koncie 3 mistrzostwa Białorusi, 2 Puchary Białorusi, 1 Superpuchar Białorusi i 2 mistrzostwa Gruzji.

Witamy przy R22!
Udostępnij