Zwycięski jubileusz: 50. mecz Yawa Yeboaha w Wiśle

2 lata temu | 18.12.2021, 16:05

Jubileuszowe spotkanie Yawa Yeboaha w Wiśle.

Yaw Yeboah trafił pod Wawel latem 2020 roku, a swój debiut w zespole z ulicy Reymonta zaliczył 29 sierpnia w starciu przeciwko Śląskowi Wrocław. Już od pierwszych minut zawodnik demonstrował swoje piłkarskie walory - szybkość i ponadprzeciętną technikę - siejąc zamęt w szeregach rywali. Dobrą dyspozycję Ghańczyk potwierdzał także w kolejnych meczach, podczas których był wyróżniającą się postacią w zespole Białej Gwiazdy. Swoje pierwsze trafienie w barwach krakowskiego klubu zdobył 18 października 2020 roku, kiedy to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zanotował asystę w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Stali Mielec, a premierowy sezon występów pod Wawelem Yeboah zakończył z dorobkiem 28 spotkań, czterech zdobytych bramek i trzech asyst.

Efektownie i efektywnie

Występy w bieżącej edycji rozgrywek wiślacka „40” rozpoczęła od bramki zdobytej w inauguracyjnym meczu przeciwko Zagłębiu Lubin, które zakończyło się zwycięstwem Wisły 3:0. W pamięci kibiców z pewnością pozostała data 21 sierpnia 2021 roku, kiedy to reprezentant Ghany oczarował cały piłkarski świat. W 47. minucie starcia z Górnikiem Łęczna zdecydował się na indywidulaną akcję i spektakularnym dryblingiem mijał kolejnych defensorów gospodarzy, a na koniec umieścił piłkę w siatce. 7 listopada Yeboah zanotował kolejne ważne trafienie, kiedy to zapewnił swojej drużynie triumf w Wielkich Derbach Krakowa.

Łącznie w niebiesko-biało-czerwonych barwach Yaw Yeboah rozegrał 50 spotkań (47 w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski), w których zdobył dziesięć bramek i zanotował sześć asyst.