Sprawozdania

Za jeden punkt: #RESWIS 1:1

3 tygodnie temu | 23.04.2024, 22:35

Z jednym punktem zawodnicy Białej Gwiazdy wrócili z Rzeszowa. Spotkanie z Resovią zakończyło się remisem 1:1.

Aktywniejsi w pierwszej fazie meczu byli zawodnicy Białej Gwiazdy i to oni jako piersi oddali celny strzał. A wszystko to za sprawą uderzenia Dejviego Bregu, który zmusił bramkarza do interwencji. Kolejne dwie akcje należały już do gospodarzy, ale skuteczni w obronie byli krakowianie. W 12. minucie mocno niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Wisły, lecz rywale nie zdołali wykorzystać zamieszania i strzelić w kierunku bramki strzeżonej przez Ratona.

W kolejnych minutach gra nieco przenosiła się do środka pola. Ale tylko na chwilę, bowiem w 18. minucie przed szansą stanęła Resovia, która zyskała jedynie stały fragment gry. To nie był koniec zagrożenia ze strony Biało-Czerwonych - po kolejnej wrzutce z narożnika boiska główkował zawodnik z Rzeszowa, lecz nieskutecznie.

Na wartą uwagi akcję czekaliśmy do 33. minuty. I znów w stronę szesnastki Wisły popędzili gospodarze, lecz czysto tuż przed polem karnym piłkę odebrał Carbó.  Do przerwy Biała Gwiazda zagroziła Resovii tylko raz, a bramek nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron jako pierwsi okazję wypracowali sobie goście ze stolicy Małopolski. Zabrakło jednak niewiele… Po wznowieniu gry nie zdołali także wcisnąć futbolówki do bramki z bliskiej odległości. Wraz z kolejnymi minutami obraz spotkania nie ulegał zmianie. Stroną dominującą pozostawali gracze z R22, a Resovia rzadko zapędzała się pod pole karne Wisły.

Emocje były jednak w samej końcówce meczu. W doliczonym czasie gry Angel Rodado wykorzystał podanie Patryka Gogóła i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Krakowa… to gospodarze doprowadzili do wyrównania po strzale Macieja Górskiego.

Resovia - Wisła Krakow 1:1 (0:0)

0:1 Rodado 90’+1’

1:1 Górski 90’+2’

Resovia: Pindroch - Tomal, Bondarenko, Buchał, Mikulec - Ibe-Torti, Wasiluk (46’ Kanach), Urynowicz, Łyszczarz (77’ Ciepiela), Eizenchart (66’ G. Jaroch) - Górski

Wisła Kraków: Raton – B. Jaroch, Łasicki, Colley, Junca (67’ Krzyżanowski) - Duda, Carbó (81’ Sapała) - Villar (46 Baena), Alfaro (74’ Żyro), Bregu (46’ Gogół) - Rodado

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Wasiluk, Eizenchart, Tomal, Ciepiela - Carbó, Żyro