Sprawozdania

Z północy Polski z remisem: Arka - Wisła 1:1

3 miesiące temu | 08.03.2024, 22:58

Hit kolejki rozgrywany w Gdyni zakończył się remisem 1:1. Wisła zmuszona była podzielić się punktami z Arką, a bramkę dla krakowian zrobił w 75. minucie Szymon Sobczak.

Spotkanie w Gdyni od pierwszych minut przyniosło sporo intensywności. Najpierw swoje szanse miała Arka - chociażby po rzucie wolnym, a później Wisła próbowała ukłuć rywala z kontrataku, ale bezskutecznie. W 9. minucie przed szansą z rzutu wolnego stanęła Biała Gwiazda. Najpierw jednak Bregu posłał piłkę prosto w mur, a następnie Krzyżanowski uderzył nad bramką. Niestety 180 sekund później zawodnicy Żółto-Niebieskich objęli prowadzenie po strzale Olafa Kobackiego, który wykończył akcję gospodarzy. Wszystko zaczęło się od straty piłki przez Dawida Szota, a próba naprawienia błędu nie przyniosła rezultatu.

Po bramce Arka nie zamierzała ustawać w atakach, chociaż pod szesnastkę rywala próbowali przestać się też krakowianie, lecz bez większego powodzenia. 22. minuta przyniosła ponowne niebezpieczeństwo w polu karnym Białej Gwiazdy po rzucie rożnym, ale na szczęście z interwencją zdążył Alvaro Ratón.

To nie był koniec zagrożeń ze strony gospodarzy. W 33. minucie piłka ponownie wpadła do siatki Ratona po zagraniu z rzutu wolnego i strzale Czubaka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Końcówka pieszej części nie zmieniła oblicza gry. Wciąż stroną dominującą była Arka, a zawodnicy z R22 na swoje szanse musieli poczekać do drugiej połowy.

Dwie różne połowy

Druga odsłona meczu przyniosła od razu celny strzał Janusza Gola wybroniony przez Alvaro Ratona. Arkowcy grali nieco niżej, a zawodnicy z Krakowa częściej zawiązywali akcje, lecz problem był ze skutecznością. Szanse mieli Duda, który uderzył w boczną siatkę. Kwadrans przed końcem drugiej połowy na boisku zameldował się Szymon Sobczak i to okazał się recepcją. Napastnik wykończył bowiem szybko trójkową akcję przeprowadzona wraz z Rodado i Alfaro.

W ostatnich minutach mecz się wyrównał, a obie drużyny z zaciętością walczyły o wygraną. Trzy minuty przed końcem potyczki stuprocentowej okazji nie wykorzystał Sobczak, którego skutecznie zatrzymał defensor Arki.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1 (1:0)
1:0 Kobacki 13’
1:1 Sobczak 75’

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc (70’ Gaprindaszwili), Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Gol, Milewski (88’ Borecki) - Skóra (56’ Lipkowski), Adamczyk (88’ Turski), Kobacki - Czubak

Wisła Kraków: Raton – Szot (64’ Jaroch), Uryga, Colley, Krzyżanowski - Duda, Carbo - Alfaro, Goku (74’ Sobczak), Bregu (64’ Baena) - Rodado

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Żółte kartki: Kobacki, Gojny, Milewski - Alfaro