TS Wisła Kraków SA

XVII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE

2 lata temu | 24.06.2022, 15:36
XVII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE

Relacja z turnieju.

Tegorocznym zwycięzcą zostało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i młodzieży Niepełnosprawnej, tuż za jego plecami uplasowali się przedstawiciele Szkoły Specjalnej nr 30 w Sosnowcu, a także Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną z Krosna.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE organizowany jest od 2006 roku dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. W turnieju biorą udział instytucje z terenu nie tylko województwa małopolskiego, ale również z województw sąsiadujących zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych. W nazwie turnieju występuje słowo „integracyjny”, co oznacza, że w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie, mężczyźni i kobiety. Organizatorem turnieju jest Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes z ul. Królowej Jadwigi 81 w Krakowie, a pomysłodawcą Jakub Pławny - terapeuta zajęciowy z WTZ. Podczas organizacji i w trakcie obsługi całego przedsięwzięcia biorą udział wszyscy pracownicy i uczestnicy Warsztatu.


Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE po raz pierwszy odbył się 25 września 2006 roku na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie i wzięło w nim udział 7 zespołów. Początkowo turniej realizowany był bez finansowego wsparcia instytucji samorządowych, przy niewielkim udziale sponsorów i patronów, natomiast z dużym zaangażowaniem pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej. W latach kolejnych z roku na rok turniej cieszył się coraz większym zainteresowaniem i coraz bardziej się rozwijał. W poprzedniej edycji w 2014 roku na stadionie Rzemieślniczego Klubu Sportowego Juvenia w Krakowie wzięła udział rekordowa ilość 20 drużyn!


Celem naszego turnieju jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Udział w rozgrywkach daje zawodnikom wiele satysfakcji i pozwala na zaprezentowanie swoich możliwości i umiejętności przed szerszym gronem kibiców. Poprzez wspólne działanie uczy też współzawodnictwa opartego na zasadach fair play. Podczas rozgrywek podkreślany jest fakt, iż już sam udział w nich, niezależnie od osiągniętego wyniku, jest sukcesem wszystkich uczestników.

 

Udostępnij
 
10146112