Sprawozdanie z meczu #JAGWIS.
Wyjściowa jedenastka Białej Gwiazdy niewiele różniła się od tej, która rozpoczęła zmagania w Wielkich Derbach Krakowa. Jedyną zmianą w zestawieniu Wiślaków była ta na prawej stronie defensywy, gdzie miejsce Konrada Gruszkowskiego zajął Dawid Szot.
Gospodarze aktywnie rozpoczęli zmagania na własnym terenie i już w 6. minucie po raz pierwszy przedostali się pod wiślacką bramkę. Z lewej strony futbolówkę dogrywał Nastić, który wypatrzył dobrze ustawionego Přikryla, jednak ten został uprzedzony przez wychodzącego Biegańskiego. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota podkręcili tempo i wysoko ustawili się na połowie przeciwnika, czym w 9. minucie zmusili krakowian do błędu, czego skutkiem była czerwona kartka dla Frydrycha, który próbując ratować sytuację po niedokładnym podaniu Sadloka w nieprzepisowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Bidę. Wiślacy zmuszeni byli więc kontynuować grę w osłabieniu, na co trener Guľa bardzo szybko zareagował i posłał na boisko Szotę w miejsce Yeboaha.
Liczebną przewagę starali się wykorzystać białostoczanie, ale nie potrafili przekuć jej w konkrety. Wiślacy z kolei upatrywali swoich szans w kontratakach i stałych fragmentach gry, co w 30. minucie omal nie przyniosło im trafienia otwierającego. W polu karnym o dośrodkowaną piłkę powalczył Młyński, którego próbowali powstrzymać defensorzy Jagi. Niezdecydowania obrońców otworzyło drogę do bramki Klimentowi, ale czeski napastnik uderzył prosto w interweniującego Šteinborsa. Dwie minuty później z linii pola karnego celnie uderzył Pospíšil, ale dobrym refleksem wykazał się Biegański. Golkiper Białej Gwiazdy zaprezentował swój kunszt także w 40. minucie, kiedy to w kapitalny sposób wybronił uderzenie Țîru, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Takim sposobem Jaga zyskała rzut rożny, po którym mogła cieszyć się z pierwszego gola, a na listę strzelców wpisał się Augustyn, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wisła nie zamierzała jednak składać broni i ambitnie walczyła o każdy centymetr boiska i w doliczonym czasie pierwszej połowy wywalczyła kolejny stały fragment gry. Dośrodkowanie Škvarki z rzutu wolnego zaskoczyło defensorów Dumy Podlasia i Šteinborsa, który minął się z piłką, z czego skorzystał Szota i uderzeniem z półwoleja doprowadził do wyrównania.
Podcięte skrzydła
Drugą część pojedynku w stolicy Podlasia rozpoczęły skomasowane ataki Jagiellonii, która natychmiast wzięła się do roboty, czego efektem był ostrzał bramki strzeżonej przez Biegańskiego. Szczęścia spróbowali między innymi Černych czy wprowadzony po przerwie Żyro, jednak bezskutecznie. Pierwsza faza ataku ze strony gospodarzy została zatem odparta, ale w 59. minucie futbolówka po strzale Přikryla ponownie zatrzepotała w siatce. Na linii bramkowej ofiarnej interwencji próbował jeszcze Szota, lecz nie był w stanie uchronić swojej drużyny przed utratą drugiego gola. Ekipa trenera Mamrota w pełni kontrolowała przebieg meczu, wymieniała serię podań i zawiązywała składne akcje, próbując podwyższyć swoje prowadzenie, natomiast Wiślacy nie mieli już nic do stracenia i rzucili swoje siły do ataku. Pojedyncze zrywy skrzydłowych i nieśmiałe próby Brown Forbesa jednak nie wystarczyły i przewaga jednego gola nadal była po stronie Jagiellonii, która na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyprowadziła ostateczny cios. Efektownym uderzeniem popisał się Żyro, który posłał futbolówkę w samo okienko, ustalając tym samym wynik pojedynku.
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1 (1:1)
1:0 Augustyn 41’
1:1 Szota 45+1
2:1 Přikryl 59’
3:1 Żyro 87’
Jagiellonia Białystok: Šteinbors - Tabiś (46’ Żyro), Țîru, Augustyn, Pazdan, Nastić (85’ Wdowik) - Romanczuk, Pospíšil (77’ Nalepa), Přikryl - Bida (70’ Struski) – Černych (85’ Mystkowski)
Wisła Kraków: Biegański - Hanousek, Sadlok, Frydrych, Szot - El Mahdioui - Młyński (69’ Starzyński), Škvarka (82’ Hugi), Plewka (82’ Kuveljić), Yeboah (12’ Szota) - Kliment (69’ Brown Forbes)
Żółte kratki: Tabiś, Augustyn, Černych, Nastić, Țîru - Młyński, Brown Forbes, Szot
Czerwona kartka: Frydrych
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)