Wypożyczeni: Trzecioligowe porażki, dramatycznie wywalczony punkt Pcimianki

5 lat temu | 26.03.2019, 10:44

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Dramatyczne spotkanie w Pcimiu

W premierowym meczu rundy wiosennej Pcimianka Pcim gościła u siebie zespół Wiślanki Grabie. W podstawowym składzie czwartoligowego zespołu znalazł się Kacper Pandyra. Jan Dziadkowiec, który niedawno przeszedł operację wiązadła krzyżowego, rozpoczął niedawno rehabilitację. Już w 10. minucie wynik dla gospodarzy otworzył Karamo Sane, w 31. minucie Wiślanka odpowiedziała za sprawą trafienia Panka z rzutu karnego.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Bramkę od razu po wznowieniu gry zdobył Kacper Sołtys, do niedawno piłkarz klubu z Pcimia. Dalszy przebieg meczu nie napawał optymizmem kibiców Pcimianki, najpierw czerwoną kartkę otrzymał Dąbrowa, a w 85. minucie drugi żółty kartonik obejrzał Sane. Jednak w 95. Minucie 18-letni Maciej Banik rozegrał piękną akcję z Owuidim i precyzyjnie pokonał golkipera gości.

Pcimianka Pcim - Wiślanka Grabie 2:2 (1:1)
1:0 Sane 10’
1:1 Panek 31’ (k)
1:2 Sołtys 46’
2:2 Banik 90+5’

Przegrane Hutnika oraz Soły

Piłkarze Hutnika Kraków oddalają się od awansu. Plaga kontuzji i niemrawa wiosenna forma dały o sobie znać podczas sobotniego spotkania wyjazdowego z Wisłą Puławy. Drużyna z województwa lubelskiego już w pierwszej połowie dwukrotnie pokonała byłego bramkarza Białej Gwiazdy - Mateusza Zająca. Najpierw w 15. Minucie Stanisławski skutecznie dobił strzał swojego kolegi z zespołu, a dziewięć minut później celnie po kornerze zagłówkował Maksymiuk. Piotr Świątko przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 2:0 (2:0)
1:0 Stanisławski 15’
2:0 Maksymiuk 24’

Soła Oświęcim również nie może odwrócić złej karty i ich sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej dramatyczna. Oświęcimianie są ostatni z dorobkiem 13 punktów po 20 kolejkach, a w ostatni weekend przegrali u siebie 0:1 z Motorem Lublin po golu głową Waleńcika w 34. minucie. Mateusz Wyjadłowski przebywał na murawie podczas pierwszych 45 minut, w przerwie został zmieniony przez Ceglarza.

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1 (0:1)
0:1 Waleńcik 34’