Wypożyczeni: Trafienie Ćwika w bezpośrednim starciu

2 lata temu | 30.05.2022, 15:40

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Walczący o awans do II ligi ŁKS Łagów po ważnym zwycięstwie z Cracovią przygotowywał się do potyczki z Orlętami Radzyn Podlaski - zespołem, który przed tygodniem zwyciężył w starciu Chełmianką Chełm 1:0. Od pierwszych minut gospodarze mieli przewagę i próbowali przekuć ją w konkrety pod bramką przeciwnika. Jedna z nich przyniosła oczekiwany skutek, kiedy w 19. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Zachara, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.

Zwycięzcy gospodarze

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia gości, którzy pięć minut po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Piłka po zagraniu Szymona Kamińskiego trafiła do Piotra Ćwika, a ten bez większych problemów umieścił ją w siatce. Utrata bramki podrażniła gospodarzy, którzy robili wszystko, co w ich mocy, by zgarnąć pełną pulę i poszukiwali sposobu na to, jak zrealizować zamierzony cel. W 75. minucie ŁKS przeprowadził szybki kontratak, który skutecznie sfinalizował Piotr Cichocki, czym zapewnił zwycięstwo drużynie z Łagowa.

Kacper Chełmecki pojawił się na boisku w 73. minucie, Piotr Ćwik spędził na murawie 55 minut, Paweł Koncewicz-Żyłka nie zagrał w tym meczu.

ŁKS Łagów - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (1:0)
1:0 Mateusz Zachara 19’
1:1 Piotr Ćwik 50’
2:1 Piotr Cichocki 75’