Wypożyczeni: Ligowo i towarzysko

1 rok temu | 21.02.2023, 13:04

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Nikola Kuveljić

W 22. serii gier serbskiej Super Ligi ekipa FK TSC Bačka Topola mierzyła się na wyjeździe z Mladost GAT. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, lecz kilka minut później goście odpowiedzieli swoim trafieniem, z kolei kwadrans później dołożyli kolejne. Pod koniec pierwszej połowy spotkania czerwoną kartką ukarany został jeden z graczy Mladost GAT. Ostatecznie drużyna Nikoli Kuveljicia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka, zapisując na swoim koncie trzy punkty i umacniając się na trzecim miejscu serbskiej ekstraklasy.

Nikola Kuveljić pojawił się na placu gry w 85. minucie spotkania

Mladost GAT - FK TSC Bačka Topola 1:2 (1:2)
1:0 Denic 11’
1:1 Dakovac (k.) 16’
1:2 Ratkov 31’

Enis Fazlagić

Miniony weekend oznaczał dla DAC 1904 Dunajská Streda starcie z ekipą MFK Zemplín Michalovce. Drużyna Enisa Fazlagicia swojego rywala podejmowała jako wicelider słowackiej Fortuna Ligi. Wynik tego spotkania otworzył się na kwadrans przed końcem pierwszej odsłony meczu. Taki rezultat utrzymywał się przez dłuższy czas, lecz w 90. minucie aktualny wicelider dobił przeciwnika i mógł cieszyć się z kompletu punktów. DAC 1904 Dunajská Streda traci w tym momencie do liderującego Slovana Bratysława zaledwie jedno oczko.

Enis Fazlagić cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych

MFK Zemplín Michalovce - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
0:1 Kalmar 31’
0:2 Nebyla 90’

Ivan Borna Jelić Balta

FK Sarajevo, do którego w ramach transferu czasowego trafił Ivan Borna Jelić Balta, rundę wiosenną rozpocznie za tydzień spotkaniem z HSK Zrinjski. Dotychczas bośniacki klub rozegrał trzy mecze kontrolne.

Ivan Jelić Balta w sparingu z Shakhtarem Donieck rozegrał pełne 90 minut

Shakhtar Donieck - FK Sarajevo 4:0 (3:0)
1:0 Stepanenko 28’
2:0 Traore 33’
3:0 Sudakov 36’
4:0 Traore 55’

Dor Hugi

Ostatnią ligową kolejkę w izraelskiej ekstraklasie z pewnością do udanych może zaliczyć drużyna Ihud Bnei Sakhnin, w której aktualnie występuje Dor Hugi. Wiślak jest podstawowym graczem swojego zespołu, a swoją pozycję w pierwszej jedenastce umocnił zdobytą bramką, którą otworzył wynik spotkania z Hapoelem Hadera już w 8. minucie. Rywale zdołali wyrównać stan rywalizacji kilkanaście minut później, a pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po zmianie stron piłkarze Ihud Bnei ponownie wyszli na prowadzenie, a przy tym trafieniu asystę zanotował Hugi. Pod koniec spotkania goście dołożyli jeszcze jednego gola, czym przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Dor Hugi rozegrał 87 minut, zdobywając bramkę oraz notując asystę

Hapoel Hadera - Ihud Bnei Sakhnin 1:3 (1:1)
0:1 Hugi 8’
1:1 Bourard 25’
1:2 Kayal 50’
1:3 Ashkenazi 84’

Hubert Sobol

W sobotnie popołudnie na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik podejmował Stal Rzeszów. Jako pierwsi najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli przyjezdni, którym przyznano rzut karny w doliczonym czasie pierwszej odsłony, lecz jedenastki nie wykorzystali, a oba zespoły na przerwę schodziły bez zdobyczy bramkowych. Po zmianie stron gospodarze dopięli swego, zdobywając pierwszego i - jak się później okazało - jedynego gola w tym spotkaniu. Górnik skromnie pokonał beniaminka z Rzeszowa i zapisał ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania.

Hubert Sobol rozegrał 32 minuty meczu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:0 (0:0)
1:0 Kozak 55’

Dorian Gądek

Drużyna Garbarni Kraków swoje ligowe zmagania zainauguruje dopiero w najbliższy piątek, jednak do startu eWinner 2. Ligi przygotowuje się poprzez mecze kontrolne. W ostatnim z nich na murawie pojawił się wypożyczony z Wisły Kraków Dorian Gądek. W sparingu z GKS Jastrzębie Garbarnia przegrywała 1:2, lecz wprowadzony na boisku w przerwie młody Wiślak na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył bramkę na wagę remisu.

Dorian Gądek rozegrał 45 minut i zdobył bramkę.

GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)