Wypożyczeni: Ligowe i pucharowe akcenty Wiślaków

2 lata temu | 04.11.2021, 12:13

Raport z występów Wiślaków.

Kolejny mecz Hutnika bez punktów

W 15. kolejce eWinner 2. Ligi Hutnik Kraków na własnym obiekcie podejmował beniaminka - Wisłę Puławy. Do zespołu spod Wawelu wypożyczonych jest dwóch zawodników Wisły Kraków: Daniel Hoyo-Kowalski oraz Sławomir Chmiel. W kadrze meczowej na tamtą rozgrywkę znalazł się jeden z nich, a mowa o Chmielu, który początek meczu spędził na ławce rezerwowych. Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Emila Drozdowicza, jednak ich radość nie trwała zbyt długo, bowiem dziesięć minut później do wyrównania doprowadził gracz Hutnika - Patryk Kieliś. Na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry po raz kolejny na prowadzenie wyszli goście. Tym razem do siatki przeciwnika trafił Carlos Daniel, a „kropkę nad i” już podczas trwania drugiej połowy postawił Ednilson Furtado, który pojawił się na placu gry w 53. minucie.

Daniel Hoyo-Kowalski nie zagrał w tym meczu, a Sławomir Chmiel pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu.

Hutnik Kraków - Wisła Puławy 1:3 (1:2)
0:1 Emil Drozdowicz 3'
1:1 Patryk Kieliś 13'
1:2 Carlos Daniel 40’
1:3 Ednilson Furtado 84'

Cracovia lepsza od Orląt

Nie tak kibice Orląt Radzyń Podlaski wyobrażali sobie kolejną serię gier swoich ulubieńców. Piłkarze z Radzynia Podlaskiego podejmowali drugi zespół Cracovii i to Pasy okazały się zdecydowanie lepsze. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać jednak do 32. minuty. Wówczas do siatki rywala trafił Rubio, wykorzystując dobre podanie z lewej strony. Kilka minut później było już 1:1, ponieważ wyrównał Rycaj, jednak ostatnie słowo podczas pierwszej połowy ponownie należało do krakowian. W 40. minucie Myszor ponownie wprawił w zachwyt kibiców Cracovii, zmuszając bramkarza rywala do wyciągnięcia piłki z siatki. Ten sam zawodnik niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie dał o sobie znać, strzelając na 3:1. Ostatni gol padł w 63. minucie gry, a jego strzelcem ponownie był Myszor. Tym razem gracz Cracovii wykorzystał rzut karny, który podyktowany został za zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Orląt.

Piotr Ćwik rozegrał całe spotkanie.

Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (2:1)
1:0 Rubio 32'
1:1 Rycaj 38'
2:1 Myszor 40'
3:1 Myszor 58'
4:1 Myszor 63' (k)

Pewne zwycięstwo Chojniczanki z Brodą w składzie.

W meczu 15. kolejki eWinner 2. Ligi Chojniczanka Chojnice udała się do Grodziska Mazowieckiego, by rozegrać mecz z miejscową Pogonią. Spotkanie od początku swojego trwania nie stało na zbyt wysokim poziomie, wiele było walki w środkowej części boiska, co nie przekładało się na zbyt dużo szans pod bramkami obu zespołów. Warto jednak zauważyć, że w 40. minucie Tomasz Mikołajczak zdecydował się na mocny strzał z bliskiej odległości, a piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do bramki rywala. Kolejne trafienie miało już miejsce w drugiej połowie. Na niespełna 20 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Chojniczanka prowadziła już 2:0. Tym razem Szymon Skrzypczak popisał się indywidualną akcją, którą zakończył umieszczeniem piłki w siatce rywala. Mimo dwubramkowego prowadzenia, zespół z Chojnic nadal atakował, czego efektem była trzecia i ostatnia bramka. Ta padła w 85. minucie, a jej autorem był Marcin Grolik.

Kamil Broda rozegrał cały mecz.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:1)
0:1 Tomasz Mikołajczak 40'
0:2 Szymon Skrzypczak 69'
0:3 Marcin Grolik 85'

Garbarnia wyraźnie lepsza od KKS-u Kalisz

15 kolejka eWinner 2. Ligi to także mecz Garbarni Kraków z KKS-em Kalisz. W pierwszych 10 minutach rywalizacji o wiele lepsze wrażenie sprawiali krakowianie, którzy częściej gościli pod bramką rywala, a przeciwnika stać było jedynie na jedną, choć groźną sytuację. Na pierwszego gola czekaliśmy do 27. minuty. Wówczas Mateusz Duda wypatrzył Korbeckiego, a ten dobrym zagraniem zmylił defensywę rywala i umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem krakowskiej drużyny.

Obraz gry w drugiej połowie nie różnił się znacząco od tego, co mogliśmy zaobserwować w pierwszych 45 minutach. Garbarnia starała się ze wszystkich sił podwyższyć prowadzenie, co udało jej się w 61. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Klec. Kilka minut później kontaktową bramkę strzelili piłkarze KKS-u, ale ostatnie słowo należało do Garbarni, a konkretnie do Wojciecha Słomki, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik meczu na 3:1.

Kacper Duda wyszedł w podstawowym składzie i spędził na murawie 81 minut, Wiktor Szywacz rozegrał cały mecz, a Patryk Warczak nie pojawił się na murawie.

Garbarnia Kraków - KKS Kalisz 3:1 (1:0)
1:0 Korbecki 27'
2:0 Klec 61'
2:1 Majewski 65'
3:1 Słomka 79'

Pucharowe zwycięstwo Garbarni

We wtorkowe popołudnie miało miejsce spotkanie dwóch drużyn z Krakowa: Garbarni oraz Wieczystej. Obie ekipy zagrały ze sobą mecz w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski. W wyjściowych składach obu ekip sporo było wiślackich akcentów. W drużynie Garbarni w pierwszej „11” znalazło się miejsce dla Kacpra Dudy oraz Wiktora Szywacza. Spotkanie toczone było pod dyktando Garbarni Kraków, która objęła prowadzenie już w 12. minucie, a strzelcem gola był Michal Klec. W 17. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, a ten na bramkę zamienił dobrze znany fanom Wisły Daniel Morys. Nie było to jednak ostatnie słowo tej drużyny w pierwszej połowie, bowiem w 39. minucie gry swoją bramkę dorzucił także Michał Feliks, a dwie minuty później było już 4:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Purcha. Ostatni gola padł już podczas trwania drugiej połowy, a jego autorem był Bartłomiej Korbecki, który w 64. minucie ustalił wynik meczu na 5:0 dla swojej drużyny.

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)
0:1 Michal Klec 12'
0:2 Daniel Morys (k) 19'
0:3 Michał Feliks 39'
0:4 Bartłomiej Purcha 41'
0:5 Bartłomiej Korbecki 64'