Wypożyczeni: Ligowe emocje z udziałem Wiślaków

2 lata temu | 20.09.2022, 12:06

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Wyczekiwane zwycięstwo

Garbarnia Kraków mierzyła się przed własną publicznością z Radunią Stężyca. Od pierwszych minut spotkania Młode Lwy ruszyły do przodu w poszukiwaniach niebezpiecznych okazji pod bramką rywala. Już w 21. minucie Garbarnia wyszła na prowadzenie po celnym uderzeniu Wojciecha Słomki. Gospodarze jednak nie zamierzali się zatrzymywać, więc już dziewięć minut później Grzegorz Marszalik mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi ekipy ze Stężycy, zwiększając przewagę krakowian. W drugiej części rywalizacji goście dążyli do zdobycia bramki kontaktowej, lecz podopieczni Macieja Musiała po raz trzeci umieścili piłkę w siatce w 75. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Thomas Pranica. Gospodarzy stać było jedynie na trafienie honorowe, którego autorem został Janusz Surydkowski.

Patryk Warczak i Dorian Gądek rozegrali całe spotkanie.

Garbarnia Kraków - Radunia Stężyca 3:1 (2:0)
1:0 Słomka 21’
2:0 Marszalik 30’
3:0 Pranica 75’
3:1 Surdykowski 83’

Kacper Szewczyk nie zagrał w tym meczu

Górnik Polkowice - Hutnik Kraków 1:0 (1:0)
1:0 Hafez 37’

Remis w Niecieczy

Pierwszoligowy Górnik Łęczna w ubiegły weekend rozegrał wyjazdowe spotkanie z Bruk-Bet Termalicą. Od początku spotkania goście mieli przewagę i dążyli do stwarzania okazji pod bramką rywala. W 33. minucie Górnicy wyszli na prowadzenie po celnym trafieniu z rzutu karnego Damiana Gąski. Kilka minut później Serhij Krykun zwiększył przewagę ekipy z Łęcznej, wykorzystując celne podanie Gąski. Po przerwie dwukrotnie odpowiedzieli gospodarze, którzy po dwóch trafieniach Tomáša Poznara odrobili straty, skutkiem czego potyczka w Niecieczy zakończyła się remisem 2:2.

Hubert Sobol pojawił się na boisku w 63. minucie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:2 (0:2)
0:1 Gąska (k.) 33’
0:2 Krykun 37’
1:2 Poznar 56’
2:2 Poznar 72’

Pierwsze zwycięstwo nowego trenera

Pierwsza połowa starcia nie przyniosła kibicom sporo emocji, z kolei w drugiej części gry krakowianie podkręcili tempo, co skutkowało rzutem karnym w 56. minucie. Michał Mak bez żadnych problemów wykorzystał okazję i zdobył pierwszego gola w meczu. Już w 64. minucie krakowianie zwiększyli przewagę. Po celnym dośrodkowaniu Maka najsprytniejszym w polu karnym rywala okazał się Maciej Jankowski, który głową posłał piłkę do siatki. W końcówce meczu miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, lecz Mak po raz drugi wpisał się na listę strzelców i zagwarantował Wieczystej komplet punktów.

Daniel Hoyo-Kowalski rozegrał cały mecz. Paweł Koncewicz-Żyłka nie pojawił się na murawie.

KS Wiązownica - Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)
0:1 Mak (k.) 57’
0:2 Jankowski 64’
1:2 Zieliński 90’
1:3 Mak 90+4’

Komplet punktów w Białej Podlaskiej

Potyczka z Podlasiem była dla łagowian dość trudnym zadaniem, bowiem ekipa z Białej Podlaskiej była jedną z dwóch drużyn, która jeszcze nie przegrała w tym sezonie. W 8. minucie gry goście wyszli na prowadzenie, a autorem bramki został Kacper Chełmecki. W drugiej połowie gry walka toczyła się w środku pola, a żaden z zespołów nie zdołał już zaskoczyć defensywy rywala, skutkiem czego ŁKS Łagów odniósł cenne zwycięstwo.

Kacper Chełmecki spędził na boisku 61 minut.

Podlasie Biała Podlaska - ŁKS Łagów 0:1 (0:1)
0:1 Chełmecki 8’

Przekonująca wygrana

W piątkowy wieczór FK Bačka Topola stanęła naprzeciw Mladost Lučani. Spotkanie od początku do końca układało się po myśli gości, którzy pewnie pokonali Mladost 5:2, dzięki czemu plasują się obecnie na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Nikola Kuveljić opuścił boisko w 29. minucie.

Mladost Lučani - FK Bačka Topola 2:5 (1:2)
0:1 Antonić 13’
0:2 Jovanović 15’