Wypożyczeni: Ligowe emocje z udziałem Wiślaków, bramka Warczaka

1 rok temu | 12.10.2022, 11:23

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Dwie delegacje, jeden punkt

Piłkarze Garbarni Kraków mają za sobą dwa ligowe mecze, w których zmierzyli swoje siły kolejno z liderem, jak i z drugą drużyną eWinner 2. Ligi. Podopieczni trenera Macieja Musiała w pierwszej kolejności udali się do Kołobrzegu na spotkanie z miejscową Kotwicą. Gospodarze mieli znaczącą przewagę w trakcie całego meczu, którą skutecznie zamienili na strzelone bramki. W 26. minucie Piotr Witasik skorzystał się z zamieszania w polu karnym krakowian i wpisał się na listę strzelców. Na kolejne gole miejscowi kibice czekali aż do 89. minuty, kiedy to Dawid Cempa najpierw wykorzystał okazję z rzutu karnego, a kilka minut później ustalił wynik starcia na 3:0.

Patryk Warczak spędził na boisku 45 minut, Dorian Gądek rozegrał 72 minuty.

Kotwica Kołobrzeg - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
1:0 Witasik 26’
2:0 Cempa (k.) 89’
3:0 Cempa 90+2’

Kilka dni później Brązowi zmierzyli swoje siły w stolicy z Polonią Warszawa. Już w 8. minucie gry Garbarnia wyszła na prowadzenie po celnym strzale wypożyczonego z Wisły Patryka Warczaka. Niedługo później, bo już w 13. minucie, odpowiedzieli gospodarze, którzy za sprawą Michała Fidziukiewicza doprowadzili do wyrównania. Druga połowa nie przyniosła więcej bramek, skutkiem czego potyczka w Warszawie zakończyła się remisem 1:1.

Patryk Warczak rozegrał całe spotkanie i zdobył bramkę, Dorian Gądek rozegrał pełne 90 minut.

Polonia Warszawa - Garbarnia Kraków 1:1 (1:1)
0:1 Warczak 8’
1:1 Fidziukiewicz 13’

Bezbramkowo na Suchych Stawach

W sobotnie popołudnie Hutnik Kraków podejmował przed własną publicznością Pogoń Siedlce. W trakcie spotkania oba zespoły dysponowały dobrymi okazjami, lecz żadna z nich nie skończyła się bramką. Przed dogodną szansą stanął między innymi Mark Assinor, który tuż przed przerwą nie trafił jednak do pustej bramki drużyny gości. Do końca meczu żadnej z ekip nie udało się osiągnąć celu i wyjść na prowadzenie.

Kacper Szewczyk rozegrał całe spotkanie.

Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce 0:0 (0:0)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
1:0 Biliński 30’

Hubert Sobol nie wystąpił w tym spotkaniu.

Bezbłędny lider

Krakowska Wieczysta na własnym terenie mierzyła się z Wisłą Sandomierz. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dariusza Marca od samego początku ruszyli do przodu w poszukiwaniu okazji pod bramką rywala, jednak to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Po szybkim kontratak ekipa z Sandomierza strzeliła gola dzięki celnemu uderzeniu Persaka. Żółto-Czarni natychmiastowo odreagowali na straconą bramkę i wyrównali rachunek w 44. minucie po dobitce Maka. Na kolejne trafienie kibice czekali do 60. minuty, kiedy to Majewski celnie dośrodkował w pole karne, gdzie Bujak skutecznie uderzył głową, dając gospodarzom upragnione prowadzenie. W końcówce starcia piłkarze Wieczystej ruszyli za ciosem i potwierdzili swoją przewagę – najpierw Majewski celnie wykonał rzut karny, a „kropkę nad i”  później postawił  Torres, który zamknął dośrodkowanie Maka z bocznego sektora boiska.

Daniel Hoyo-Kowalski spędził na boisku pełne 90 minut. Paweł Koncewicz-Żyłka nie pojawił się na murawie.

Wieczysta Kraków - Wisła Sandomierz 4:1 (1:1)
0:1 Persak 41’
1:1 Majewski 44’
2:1 Bujak 60’
3:1 Majewski (k.) 84’
4:1 Torres 87’

Cenne zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu kolejki III ligi ŁKS Łagów mierzył się ze Stalą Stalowa Wola. Od pierwszego gwizdka sędziego ekipa z Łagowa miała znaczną przewagę nad przeciwnikiem, operując piłką i szukając sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie gospodarzom nie udało się wyjść na prowadzenie, więc w drugiej części meczu ruszyli do ataku z jeszcze większym animuszem. Zawodnicy ŁKS-u dążyli do kreowania okazji, skutkiem czego jedna z nich zakończyła się po ich myśli. W 84. minucie Seweryn dośrodkowywał w pole karne, gdzie Piróg dopełnił formalności i posłał piłkę do siatki, skutkiem czego spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u.

Kacper Chełmecki zameldował się na boisku w 89. minucie.

ŁKS Łagów - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0) 1:0 Piróg 84’

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 5:2 (2:1)
0:1 Kapralik 17’
1:1 Nebyla 35’
2:1 Veselovsky 38’
2:2 Jambor 51’
3:2 Krstović 59’
4:2 Szantho 62’