Wypożyczeni: Ligowa końcówka jesieni

1 rok temu | 16.11.2022, 10:57

Raport z występów wypożyczonych Wiślaków.

Wysokie zwycięstwo

Piłkarze Garbarni Kraków na zakończenie piłkarskiej jesieni podejmowali na własnym terenie drużynę KKS 1925 Kalisz. Od pierwszych minut starcia gospodarze kreowali akcje ofensywne i zdobyli gola już w 15. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z bocznego sektora boiska piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Gawlik. Brązowi prowadzili, jednak nie zamierzali odpuszczać, więc w drugiej części gry poszli za ciosem. W 56. minucie po celnym dograniu najsprytniejszym w polu karnym KKS-u okazał się Patryk Mularczyk. W końcówce rywalizacji Brązowi postawili „kropkę nad i” za sprawą trafienia wypożyczonego Wiślaka - Patryka Warczaka - który ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Garbarni Kraków.

Patryk Warczak rozegrał całe spotkanie i zdobył bramkę. Dorian Gądek pojawił się na boisku w 88. minucie.

Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0)
1:0 Gawlik (sam.) 15’
2:0 Mularczyk 56’
3:0 Warczak 85’

Mistrzowska jesień

Piłkarze ŁKS-u Łagów w 16. kolejce III ligi zmierzyli swoje siły z Chełmianką Chełm. W pierwszej połowie piłka nie znalazła drogi do siatki, jednak na początku drugiej części spotkania piłkarze ŁKS-u wyszli na prowadzenie po tym, jak w 49. minucie po podaniu Łukasza Seweryna celnym strzałem popisał się Bartek Kafel. W 58. minucie zawodnicy z Łagowa podwyższyli swoje prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adam Imiela, który pokonał golkipera gospodarzy. Na jedenaście minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Chełmianka zdobyła bramkę kontaktową, która nie wpłynęła jednak na losy rywalizacji, skutkiem czego spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u Łagów 2:1.

Kacper Chełmecki wybiegł na murawę w 75. minucie.

Chełmianka Chełm - ŁKS Łagów 1:2 (0:0)
0:1 Kafel 49’
0:2 Imiela 58’
1:2 Szwed (k.) 79’

Cenne punkty

W sobotę zawodnicy FK TSC Bačka Topola rozegrali ostatni mecz ligowy w tym roku, a ich rywalem była ekipa Radnički Niš. Drużyna Nikoli Kuveljicia wyszła na prowadzenie już w 1. minucie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dakovac. W drugiej części spotkania gospodarze kontynuowali próby zdominowania rywala i w 67. minucie powiększyli swoją przewagę po trafieniu Cvetkovicia, który zamienił celne podanie Kuveljicia na bramkę. Trafienie to zapewniło zwycięstwo gospodarzom, którzy zakończyli jesienną część rozgrywek na 3. miejscu.

Nikola Kuveljić rozegrał cały mecz i zanotował asystę.

FK TSC Bačka Topola - Radnički Niš 2:0 (1:0)
1:0 Dakovać 1’
2:0 Cvetković 67’