Wypożyczeni: Kiepska passa Garbarni, debiut Morysa

4 lata temu | 30.09.2019, 19:03

Smutny debiut

Piłkarze Błękitnych Stargard w środę wygrali z Białą Gwiazdą 2:1 w meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski.  Z kolei w niedzielę piłkarze z województwa zachodniopomorskiego podejmowali w ligowym meczu Olimpię Elbląg. W kadrze meczowej gości pojawił się urodzony w 2000 roku Daniel Morys, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Gracze Olimpii już w 9. minucie wywalczyli jedenastkę, ale nie zdołali zamienić jej na gola, bowiem bramkarz obronił strzał Cezarego Demianiuka. To nie był udany mecz dla piłkarza gości, który jeszcze przed przerwą obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Na domiar złego w 26. minucie Filip Karmański wykorzystał wrzutkę z kornera i tym samym dał prowadzenie Błękitnym.

Opiekun Olimpii zastosował kilka zmian personalnych, aby poprawić obraz gry - między innymi z tego powodu w 71. minucie Daniel Morys zmienił Michała Balewskiego. Niestety, dziesięć minut później gospodarze podwoili jednak prowadzenie za sprawą Piotra Kurbiela. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Tomasz Lewandowski.

Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 Karmański 26’
2:0 Kurbiel 82’
2:1 Lewandowski 90’

Bez przełamania

Podopieczni Łukasza Surmy nie mogą uznać minionych tygodni za udane. Piłkarze Garbarni nie wygrali już od pięciu ligowych spotkań, a w ostatnim pojedynku przegrali u siebie 1:3 ze Stalą Stalowa Wola. Mateusz Duda wyszedł w podstawowym składzie „Brązowych”, natomiast Mateusz Wyjadłowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

W 20. minucie rzut wolny dla gości zamienił na bramkę Bartosz Sobotka. Piłkarze Stali drugiego gola zdobyli tuż przed przerwą, gdy po krótko rozegranym kornerze piłkę skutecznie uderzył Bartłomiej Ciepiela. W 56. minucie kontaktowe trafienie dla Garbarni zaliczył Krzysztof Szewczyk, ale goście odpowiedzieli po kwadransie za sprawą Adama Waszkiewicza. Mateusz Wyjadłowski pojawił się na boisku w 79. minucie, jednak jego oskrzydlające akcje nie wpłynęły na zmianę rezultatu spotkania.

Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)
0:1 Sobotka 20’
0:2 Ciepiela 45’
1:2 Szewczyk 56’
1:3 Waszkiewicz 70’