Wypożyczeni: Gol Wyjadłowskiego, młody zespół Hutnika gorszy od KSZO

5 lat temu | 29.04.2019, 13:40

Cotygodniowy raport dotyczący wypożyczonych piłkarzy Wisły.

Znakomity występ "Jodły"

W kluczowym momencie sezonu Soła Oświęcim wróciła na dobre tory i wyszła ze strefy spadkowej czwartej grupy III Ligi. Łukasz Surma i jego podopieczni w małopolskich derbach pokonali 2:0 Wiślan Jaśkowice, a duży udział w tym triumfie miał Mateusz Wyjadłowski, który pojawił się w wyjściowym składzie oświęcimian. Jeszcze przed przerwą „Jodła” minął golkipera rywali i wystawił piłkę Ferudze, ale uderzenie tego zawodnika w ostatniej chwili zostało zablokowane przez jednego z defensorów gości. W drugiej odsłonie Wiślak najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później znakomicie złożył się po zagraniu Ceglarza i pokonał bramkarza Wiślan z woleja. W doliczonym czasie gry Feruga dobił rywali z rzutu karnego. Mateusz Wyjadłowski został zmieniony w ostatnich sekundach meczu.

Soła Oświęcim - Wiślanie Jaśkowice 2:0 (0:0)
1:0 Wyjadłowski 80’
2:0 Feruga (K) 90’

Minimalna porażka młodzieży

W sobotnim meczu Hutnika z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski trener Leszek Janiczak wystawił w pierwszym składzie aż dziesięciu młodzieżowców. Wśród nich znaleźli się m.in. wypożyczeni z Białej Gwiazdy Piotr Świątko oraz Kacper Chorążka, wygląda więc na to, że krakowski klub walczy o jak najwyższą premię w programie Pro Junior System. Goście objęli prowadzenie po golu Miłka - z wolnego idealnie zacentrował na jego głowę Kapsa. W 40. minucie gracze Hutnika doprowadzili do wyrównania, gdy po wrzutce Świątki dobrze zagłówkował Radwanek. Tuż po przerwie Kacper Chorążka popisał się dobrą interwencją w sytuacji sam na sam, jednak to goście zdobyli decydującą bramkę w 56. minucie za sprawą Kamila Bełczowskiego. Obaj Wiślacy rozegrali pełne 90 minut.

Hutnik Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1)